شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری:

برنامه انتخاباتی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تبیین شد/دانشگاه‌ها باید به همه جریان‌ها تریبون بدهند

نهاد رهبری

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی رهبری با بیان اینکه برنامه انتخاباتی این نهاد در دانشگاه‌ها تبیین شده است، گفت: در این برنامه‌ها به تمامی جریانات انقلابی تربیون اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی تقوی ضمن بیان این مطلب به سیاست نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و به ایسنا گفت: ما باید در این زمینه چند کار مهم انجام بدهیم. اول اینکه تلاش کنیم مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد و تمامی احزاب، جریانات و سلایق کمک کنند تا هم اندیشی و گفتمان خوبی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه تصریح کرد: نکته دیگر این است که باید سعی کنیم در فضای رقابت انتخاباتی امیدوارانه صحبت شود. چرا که گاهی ممکن است در رقابت ها مسائلی مطرح شوند که موجب افسردگی و عدم نشاط و شادی در جامعه شوند. لذا باید سعی شود گفتمان‌ها طوری برگزارشوند که به افزایش امید در بین مردم کمک کنند. در این راستا تلاش کنیم دانشگاهیان، تشکل‌ها و کانون‌ها و هیات‌ها هر کدام در حیطه کاری خود در موضوع انتخابات ورود داشته باشند و این هم اندیشی، گفتمان و تضارب آرا شکل بگیرد و در این گفتمان ها محورهای مد نظر رهبری تحقق یابد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تلاش کنیم تا کاندیدای اصلح انتخاب شود. این حقی است که مردم بر گردن ما دارند تا با تبیین شاخص‌های صحیح به انتخاب اصلح توسط مردم کمک کنیم.

تقوی در ادامه با اشاره به شرایط خاص جهان و به تبع آن شرایط خاص کشور در زمینه شیوع کرونا ویروس تاکید کرد: در شرایط شیوع کرونا برنامه های انتخاباتی نهاد رهبری به صورت مجازی برگزار می شوند. اگرچه قبل از کرونا فعالیت‌های ما حضوری بود اما در بحث کرونا تلاش کردیم اکثریت برنامه ها مجازی برگزار شوند.

وی ادامه داد: رویکردهای نهاد رهبری در حوزه انتخابات، برای دانشگاه‌ها تبیین شده و ما با تمامی دفاتر نهاد در دانشگاه‌های کشور جلسه مجازی برگزار کرده‌ایم و ریاست نهاد دیدگاه‌ها، مباحث و نقطه نظرات خود را در این زمینه اعلام کرده و اطلاعات و آگاهی بخشی‌های لازم صورت گرفته است.

تقوی با بیان اینکه دانشگاه ها باید به همه جریان‌ها تریبون اختصاص بدهند، گفت: فضای دموکراتیک در جامعه ما حاکم و مد نظر رهبری این است که تمامی گفتمان‌هایی که درداخل جریان‌های انقلاب هستند، تریبون داشته باشند که البته ممکن است جریان معاندی هم در این بین باشد. اما مرزی که رهبری مشخص کردند این است که فرمودند من عناوین اصولگرا یا اصلاح طلب را نمی‌پسندم اما بحث انقلابی و غیر انقلابی را می‌پسندم. بنابراین اگر جریانی خارج از جریان انقلاب باشد ما از آنها حمایت خواهیم کرد./ انتهای پیام 

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.