شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

همسفر مجازی ما باشید در سفر به آبشار دوآب از جاذبه های طبیعی استان گلستان

دوآب

مناطق شمال و سلسه کوه ها و جنگل هایش همواره زبان زد مردم نقاط دیگر بود. در این میان سهم به سزایی از این زیبایی و سرسبزی را جنگل های کردکوی و اطراف آن دارند ...

به گزارش مفدا گلستان، مناطق شمال و سلسه کوه ها و جنگل هایش همواره زبان زد مردم نقاط دیگر بود. در این میان سهم به سزایی از این زیبایی و سرسبزی را جنگل های کردکوی و اطراف آن دارند.

آبشاردوآب  موقعیت جغرایایی

آبشار دوآب  یکی از زیباترین مناطق طبیعی و گردشگری  در روستای بالاجاده می باشد. این آبشار در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی، در غرب استان گلستان واقع شده است. جنوب این شهرستان را ارتفاعات البرز شرقی تشکیل می‌دهد، که مهمترین کوههای آن درازنو و زمه کوه، چلستان، جهان نما، پلاش و حداکثر ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۵۰۰ متر می‌رسد.  

آبشار دوآب در داخل کوه و در میان درختان انبوه و سرسبز و در عمق جنگل در منطقه ای به نام دوآب قرار گرفته است. دراین منطقه ۲ رودخانه جریان دارد که از ارتفاع البزر سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در دل جنگل در منطقه دو آب به یکدیگر می پیوندن و آبشار دو آب را بوجود می آورند. ارتفاع آبشار حدود ۱۴ متراست.

ویژگی های طبیعی آبشار دوآب

از ویژگی های مهم و پرجاذبه منطقه کردکوی، وجود دو دهکده ییلاقی بنامهای درازنو و جهان نما است که در فصول بهار و تابستان، بسیاری از گردشگران بومی و غیربومی را به سوی خود جذب می کنند. این دو مجموعه که یکی در مجاورت و دیگری در درون منطقه حفاظت شده جهان نما قرار دارند، محلی مناسب جهت تفرج، تسکین روان، و فعالیت های تحقیقاتی است. آبشار زیبا دوآب تنها بخشی از هزاران جاذبه طبیعی و زیبای این بهشت گمشده است. از دیگر آبشارهای گزارش شده از این منطقه می توان به آبشار هفت طبقه و آبشار جم اشاره کرد.

طبیعت اطراف آبشار

در ارتفاعات پایین درختان ممرز، انجیری، توسکا، لرگ، در ارتفاعات متوسط درختان راش، ملچ، نمدار، افرا، و در ارتفاعات بالاتر درختان ارس، بلوط و سرو کوهی می رویند. در جنوب شهرستان کردکوی جنگل تا خط الراس کوه های دراز نو گسترش داشته و یکی از انبوه ترین جنگل های خزری را تشکیل می دهد. شیب تند زمین در این منطقه، موجب پیدایش رودهای پرآبی شده است.

صدای دلنشین و ترنمی از ریزش آرام آب که از دل کوه و از بلندای طبیعت فرو می‌ریزد آرام بخش روح و روان هر بیننده‌ای است. آبشار زیبای دو آب تنها بخشی از هزاران جاذبه طبیعی و زیبای این بهشت گمشده است. از دیگر آبشارهای گزارش شده از این منطقه می‌توان به آبشار هفت طبقه و آبشار جام اشاره کرد. این طبیعت بکر و دیدنی می تواند از اماکنی باشد که جا دارد روزی به دور از مشغله های کاری و شغلی، دل به دنیای طبیعت زد و نهایت لذت را ازین طبیعت بکر که از الطاف بی شائبه خداوندی است برد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.