چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷

اطلاعیه ؛

تعلیق کارآموزی دانشجویان دانشکده‌های پیراپزشکی و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان به دلیل وضعیت قرمز همه گیری کرونا

کارورزی و کارآموزی دانشجویان علوم پزشکی ایرانشهر

با اعلام معاونین آموزشی دانشکده‌های پیراپزشکی و بهداشت، به دلیل شعله ور شدن موج چهارم همه گیری بیماری کرونا کارآموزی دانشجویان این دانشکده‌ها تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمد.

 به گزارش مفدا کرمان، در پی شروع موج چهارم کرونا در کشور و شدت گرفتن روند صعودی ابتلای به این بیماری بین هموطنان، بسیاری از شهرهای کشور به رنگ‌های نارنجی و قرمز در آمده و بسیاری از صنوف و مشاغل تعطیل شدند. در این بین کارآموزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز تحت تاثیر این رنگ بندی‌ها، دستخشوش تغییراتی شد.

 دکتر اعظمی، مدیر امور آموزشی دانشگاه خبرنگار مفدا گفت: کلیه کارآموزی ها داوطلبانه و اختیاری است. کلاسهای تئوری کما فی سابق مجازی است.

وی افزود: امروز اطلاعیه تکمیلی  هم به دانشکده ها ابلاغ گردید و تاکید شد با توجه به قرار گرفتن شهر کرمان و برخی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و بنا به توصیه دکتر ملک‌پور، معاون آموزشی دانشگاه ، به منظور جلوگیری از ازدحام دانشجویان در خوابگاه‌ها، درصورت امکان تا یک ماه آینده از فراخوان نمودن دانشجویان جهت شروع دوره ‌های کارآموزی خودداری شود.

 وی گفت: در این اطلاعیه قید شده است که دانشجویانی که دوره کارآموزی خود را شروع کرده‌اند از این قاعده مستثنی می‌باشند.

مفاد درج شده در  این اطلاعیه منطبق با صحبت های معاون آموزشی در گفتگو با مفدا است اما آنچه که امروز این خبر را در کانون توجه قرار داد، انتشار نامه های معاونین آموزشی دانشکده های بهداشت و دانشکده پیراپزشکی در فضاهای مجازی دانشجویی مبنی بر تعلیق کارآموزی دانشجویان این دانشکده ها بود اتفاقی که پیرو آن مساله حضور دانشجویان در خوابگاه را به چالش بدل کرد و حضور این دانشجویان در خوابگاه را بلاوجه نمود. 


  

 لازم به ذکر است در نامه های فوق  دانشجویان کارآموزی در عرصه ترم آخر  مستثنی شده اند و این دانشجویان در صورت صلاحدید گروه خود، باید در عرصه کارآموزی خود حاضر شوند.

همچنین شنیده ها حاکی از تعلیق کارآموزی دانشجویان پرستاری است. یک منبع مطلع از دانشجویان ورودی ۱۳۹۷ رشته پرستاری به خبرنگار مفدا گفت : کارآموزی ورودی ما لغو گردیده. قرار بود از دو تا سه هفته آینده جهت شرکت در دوره‌های کارآموزی حاضر شویم که اعلام شد دوره ها لغو شده است.

عدم اطلاع رسانی از مراجع رسمی خبری دانشگاه و اطلاع رسانی جزیره ای و تاخیر در تصمیم گیری بی تردید زمینه ساز سردرگمی دانشجویان خواهد بود حال آنکه سایر دانشکده‌ها هنوز در این رابطه اطلاعیه رسمی نداشته اند و باید منتظر ماند و دید چه تصمیمی برای  کارآموزی و کارورزی دانشجویان آنها اتخاذ خواهد شد.

خبرنگار : علی حسین نخعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.