چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی صورت گرفت؛

اجرای پویش زمین پاک وجمع آوری زباله‌های کوه باباموسی

زمین پاک

کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به مناسبت روز جهانی بهداشت، پویش زمین پاک کوه باباموسی را از زباله‌های که در طی ایام سال توسط برخی کوه پیمایان و گردشگران در طبیعت رها شده بود، پاکسازی کردند.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، جمع محدودی از اعضای کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با رعایت پروتکل های بهداشتی ، کوه بابا موسی را از زباله های که در طبیعت این منطقه رها شده بود ، پاکسازی کردند.

امیرمحمد حصاری دبیر کانون هلال احمر دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت:

با توجه به در پیش بودن روز زمین پاک و نیاز پاکسازی کوه بابا موسی  از زباله های در طبیعت رهاشده، تعدادی از دانشجویان عضو کانون هلال احمر دانشگاه در حرکتی خودجوش در قالب پویش زمین پاک؛ اقدام به جمع آوری زباله های این کوه و منطقه تفریحی نمودند.

وی ادامه داد: یکی از مناطقی که در شمال شرقی شهرستان بجنورد واقع شده و همواره از مناطق خوش آب و هوا مورد توجه گردشگران وکوه پیمایان بوده اما با احداث آرامستان شهر در این منطقه؛ متاسفانه با عدم رعایت بهداشتی برخی از مردم، شاهد آلودگی های زیست محیطی هستیم؛ کوه باباموسی است.

وی افزود: شرکت کنندگان در این برنامه با هدف فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست ، حفظ و جلوگیری از پراکندگی زباله ها در طبیعت؛ اقدام به پاکسازی این منطقه کردند که این امر باعث مشارکت عمومی مردم به ویژه کوه نوردانی که در آن منطقه درحال کوه پیمایی بودند؛ در این پویش نیز شد .

وی در پایان گفت: طبیعت از سویی محل زیست گونه های جانوران و از طرف دیگر نیز به عنوان تفرجگاه انسان ها است که نباید با رها سازی زباله ، زیبایی های آن را برهم زد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.