چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷

دوره آموزشی مجازی یک‌ماهه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، خارکیف اوکراین و شبکه جهانی یوسرن آغاز شد

وبینار

دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه ملی علوم پزشکی خارکیف اوکراین و شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن دوره آموزشی مجازی یک‌ماهه TUMS-KhNMU-USERN را آغاز کردند.

به گزارش مفدا تهران، معاونت بین‌الملل، این دوره آموزشی دوشنبه 23 فروردین با همکاری دانشکده‌های پزشکی، فناوری‌های نوین، طب ایرانی، توانبخشی، پرستاری و مامایی، بهداشت، دندانپزشکی و همچنین مرکز تحقیقات نقص ایمنی آغاز و تا 24 اردیبهشت 1400 ادامه دارد.
در افتتاحیه این برنامه دکتر نیما رضایی، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی و رئیس شبکه جهانی یوسرن به صورت اجمالی دوره یادشده را معرفی سپس دکتر Iryna Leshchyna، معاون آموزش و پژوهش دانشگاه KhNMU اوکراین و دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه مقدمه کوتاهی ارائه کردند.
این دوره آموزشی مجازی در پنج هفته پزشکی، پرستاری و توانبخشی، نقص ایمنی، بهداشت و دندانپزشکی برنامه ریزی شده که روز نخست آن با موضوع طب داخلی با سخنرانی دکتر اکبر سلطانی در خصوص Evidence-based Medicine آغاز و پس از آن دکتر آناهیتا صادقی و دکتر علی علی عسگری به تشریح Clinical Reasoning در طب داخلی با طرح نمونه‌هایی از کاربرد در بالین پرداختند.
همچنین دکتر Kadykova Olga و دکتر Rostyslav Smachylo از اوکراین نیز در رابطه با نارسایی قلبی و پانکراتیت حاد، به عنوان موضوعاتی مهم در طب داخلی صحبت کردند.
در دومین روز از این برنامه به موضوع طب اطفال پرداخته شد و در ادامه برنامه‌های هفته پزشکی، دانشکده‌های فناوری‌های نوین پزشکی و طب ایرانی سخنرانی‌هایی در موضوعات پاندمی کووید-19 و تاریخ علم پزشکی ارائه خواهند داد.
طی این دوره بیش از 90 سخنرانی توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه خارکیف اوکراین، اساتید مدعو بین‌المللی و دانشمندان متخصص در زمینه‌های مربوطه ارائه می‌شود ضمن اینکه بیش از 2 هزار و 500 نفر برای شرکت در دوره مذکور از کشورهای مختلف ثبت نام کرده‌اند.
در آخرین دوره آموزش مجازی TUMS-KhNMU-USERN امکان ارائه مقالات دانشجویی فراهم شده ضمن اینکه خلاصه مقالات ارائه‌شده در قالب پوستر نیز به صورت الکترونیک در معرض دید قرار می‌گیرد.
توضیح اینکه کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشکده پزشکی و شبکه جهانی یوسرن هماهنگی برگزاری دوره آموزشی را انجام دادند و همچنین کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشکده‌های پزشکی، فناوری‌های نوین، طب ایرانی، توانبخشی، پرستاری و مامایی، بهداشت و دندانپزشکی نقش بسیار مهمی در برگزاری این دوره خواهند داشت.
علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های علمی همراه با جزئیات کامل از سخنرانی‌ها و موضوعات مورد بحث می‌توانند به این لینک مراجعه کنند.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.