چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵

جشنواره «همراه همیشگی جاده‌ها با هلال‌احمری‌ها» برگزار می‌شود

جشنواره هلال احمر

جشنواره «همراه همیشگی جاده‌ها با هلال‌احمری‌ها» با همکاری مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت و کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم‌پزشکی کاشان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، اشکان کاظمی دبیر مجمع هلال‌احمر وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های این مجمع عنوان کرد: مجمع تخصصی کانون هلال احمر وزارت بهداشت، بر اساس بند ۷ و ۸ ماده ۴ اساسنامه مجمع با اجرای فعالیت‌های فوق برنامه و تلاش در جهت تقویت روحیه صلح، انسان‌دوستی و نوع‌دوستی در بین دانشجویان با انجام برنامه‌های بشردوستانه و عام‌المنفعه و امدادی به اشاعه و بسط اندیشه‌هایی همچون مهرورزی، خدمت به دیگران، نیکوکاری، ایثار و از خودگذشتگی، صلح و دوستی اقدام می‌کند.
او درباره برگزاری جشنواره «همراه همیشگی جاده‌ها با هلال‌احمری‌ها» بیان کرد: از اسفند ۹۸ و با شیوع کرونا نحوه فعالیت‌های هلال‌احمر در ایام نوروز به مقابله با این بیماری اختصاص پیدا کرد. این اقدامات با هدف تشویق و ترغیب به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم‌مسافرت، شیوه خدمت‌رسانی به مسافرین نوروزی را با تغییراتی مواجه کرد. در این راستا مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت با همکاری کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی کاشان، جشنواره‌ای با عنوان«همراه همیشگی جاده‌هابا هلال‌احمری‌ها» را برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌کند.
او ادامه داد: این جشنواره مجازی با محورهای مکان‌های دیدنی و باستانی، خاطراتی با هلال احمری‌ها، معرفی غذاهای سنتی شهرهای ایران، بیان خاطرات در شیفت‌های جاده‌ای برگزار می‌شود و لازم است شرکت‌کنندگان در این جشنواره  پس از تکمیل فرم ثبت‌نام در سایت به آدرس https://b۲n.ir/f۸۶۱۰۳  یک ویدیوی حداکثر ۳ دقیقه‌ای در محورهای اعلام شده ارائه کنند.  علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه به آیدی تلگرامی helal_kaums_۰۰ ارسال کنند.
کاظمی درباره فعالیت‌های نهادهای خدمت‌گزار در ایام نوروز اشاره کرد: در ایام تعطیلات نوروزی به دلیل افزایش مسافرت‌ها و به تبع آن افزایش نیازهای مختلف مردم از جمله راهنمایی مسافرین نوروزی، اسکان، امداد و نجات و... شرایط خاصی در کشور حاکم می‌شود. در این شرایط سازمان‌ها و نهادهای وظیفه بیشتری در ارائه خدمات دارند تا خدمتگزاری خود را به آحاد جامعه نشان دهند.
او ادامه داد: یکی از طرح‌ها و برنامه‌های سازمان جوانان بر اساس بند ۷ از ماده ۳ اساسنامه جمعیت هلال‌احمر ایجاد زمینه مناسب جهت توسعه مشارکت جوانان در سطح کشور است. این اقدام با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت اعضا در ایام تعطیلات نوروزی و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و مهرورزی در بین آنان، کمک به سفری ایمن با تامین امنیت روانی، آسایش و آرامش مسافرین به اجرا درمی‌آید و به عنوان طرح ملی راهنمایی مسافرین نوروزی اجرایی شده است.
دبیر مجمع هلال احمر وزارت بهداشت درباره برگزاری طرح ملی راهنمایی مسافرین نوروزی عنوان کرد: دریازده سالی که از  اجراء این طرح ملی می‌گذرد تعداد۷۱۷۱۷ نفر از اعضا در ۶ هزار و  ۴۱۴ پست نوروزی به بیش  ۲۱ میلیون نفر از هموطنان نسخه بروشور و محصولات فرهنگی- امدادی ارائه کردند و تاکنون بالغ بر ۶۸ میلیون محصول فرهنگی و امدادی در مبادی ورودی و خروجی شهرها، پایانه‌های مسافربری، اماکن تاریخی و زیارتی  به صورت خدمات امدادی، عام‌المنفعه و بشر دوستانه توزیع شده است.
شرکت‌کنندگان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره می‌توانند به آدرس http://b۲n.ir/d۸۸۳۳۱  مراجعه کنند./ انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.