دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰

ر راستای مدیریت موج چهار کرونا؛

راه‌اندازی مرکز تخصصی بستری موقت بیماران در بیمارستان شهید بهشتی

دکتر محمدی زنجان

براساس مصوبه جدید کمیته فنی و تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زنجان یک مرکز تخصصی بستری موقت با ۲۸ تخت در بیمارستان شهید بهشتی برای بیماران مبتلا به کرونا که شرایط مناسب و وضعیت عمومی بهتری دارند، درحال راه‌اندازی است .

به گزارش مفدا زنجان،  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین، در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان، اظهار داشت: براساس مصوبه جدید کمیته فنی و تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، یک مرکز تخصصی بستری موقت با ۲۸ تخت در بیمارستان شهید بهشتی برای بیماران مبتلا به کرونا که شرایط مناسب و  وضعیت عمومی بهتری دارند و خوشحال‌تر هستند راه‌اندازی می‌کنیم که بتوانیم تخت‌های بیمارستان را طوری مدیریت کنیم تا بیماران بدحال تر از امکان بستری و دریافت خدمت محروم نشوند .

دکتر مصطفی محمدی با بیان اینکه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای پیشگیری از موج چهارم کرونا بی‌وقفه، بدون تعطیلی و بسیار سنگین کار کرده است افزود: در طول حدود ۲۰ روز اخیر بیش از ۵۰ کلیپ و موشن با موضوعات مختلف پیشگیری از کرونا و فرهنگ‌سازی در خصوص تزریق واکسن تهیه، تولید و منتشر کرده است.

وی تصریح کرد: فرآیندهای ارائه خدمت در بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته، درمانگاه شماره ۱۴، بخش بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا، آزمایشگاه و نحوه نمونه‌گیری، نقاهتگاه، طرح سردار شهید قاسم سلیمانی و ... را تبدیل به کلیپ موشن کردیم و در سطح وسیع در شبکه‌های اجتماعی و اصحاب رسانه منتشر کردیم .

این مسئول با اشاره به فعال‌سازی صفحه اینستاگرامی دانشگاه که درحال حاضر ۴۰۰۰ دنبال‌کننده دارد، ادامه داد: بیش از ۶۰ عنوان بنر با استفاده از آثار رسیده به جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر در ابعاد مختلف استند، بیلبورد و عرشه‌های شهرداری طراحی، چاپ و انتشار کردیم که در شهر کاملاً قابل مشاهده است و در این خصوص از شهردار زنجان، حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سازمان سیما، و منظر و فضای سبز شهرداری تشکر می‌کنم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه کارهای بزرگ و متعددی انجام شده، خاطرنشان کرد: اما یک جای کار، ایراد اساسی دارد و آن اینکه، بین خواست ما و همراهی مردم تفاوت زیاد است.

دکتر محمدی اظهار داشت: به نظر می‌رسد مهمترین موضوع و نیاز امروز، اعتماد مردم است که نیازمند چاره‌جویی است که در این راستا، از همه اساتید جامعه‌شناسی، روانشناسی، مردم شناسی، ارتباطات، تاریخی، دینی، فرهنگی، هنری، رسانه و بزرگان و فعالان مقبول اجتماعی برای همفکری و هم افزایی در این خصوص، دعوت می‌شود .

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه با تاکید براینکه کادر بهداشت و درمان و حتی تیم مدیریتی و پشتیبانی به شدت تحت فشار هستند، اما از خدمت دریغ نمی‌کنند، تصریح کرد: کمر کادر بهداشت و درمان زیر بار سنگین مدیریت موج‌های مختلف و کنترل موج چهار در حال شکستن است .

وی ادامه داد: سلامت یک موضوع صرفاً پزشکی نیست، بلکه موضوعی اجتماعی است و بدون حضور، همکاری و مشارکت مردم کنترل این بیماری امکانپذیر نیست و اگر هم بشود بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود .

این مسئول با تاکید بر اینکه مردم را مقصر اصلی ندانیم و دائم روی این موضوع تاکید نکنیم، ابراز داشت: به مردم بگوییم کرونا سال‌ها خواهد بود و ما باید با کرونا زندگی کنیم، و اگر غفلت کنیم کرونای زخم‌خورده امانمان نمی‌دهد .

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: به جای ترساندن دائمی مردم راهکار هم ارائه کنیم .

دکتر محمدی افزود: نه تنها کادر بهداشت‌ و درمان، بلکه تیم مدیریتی و فنی تخصصی دانشگاه نیز به شدت تحت فشار کار سنگین است .

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه اظهار داشت: براساس مصوبه جدید کمیته فنی و تخصصی دانشگاه، یک مرکز تخصصی بستری موقت با ۲۸ تخت در بیمارستان شهید بهشتی برای بیماران مبتلا به کرونا که شرایط مناسب و وضعیت عمومی بهتری دارند و خوشحال‌تر هستند راه‌اندازی می‌کنیم که بتوانیم تخت‌های بیمارستان را طوری مدیریت کنیم تا بیماران بدحال تر از امکان بستری و دریافت خدمت محروم نشوند .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.