شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

نام‌نویسی داوطلبان شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آغاز شد

مدير دانشجويي شاهرود

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از آغاز مهلت نام‌نویسی داوطلبان شرکت در انتخابات شورای صنفی دانشجویان و دستیاران این دانشگاه خبر داد.

مهین صالحیان شنبه در گفت‌وگو با مفدا شاهرود، اظهار داشت: ثبت‌نام داوطلبان از ساعت هشت صبح امروز آغاز شد و به مدت یک هفته تا ساعت ۱۵ روز جمعه ۲۷ فروردین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات این دوره به دلیل شرایط کرونایی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان به عضویت در شورای صنفی می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در صفحه معاونت دانشجویی و فرهنگی فرم ثبت نام کاندیدای شورای صنفی را پر کنند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هر دانشجو فقط می‌تواند در یک شورای صنفی واحد دانشگاهی عضویت داشته باشد، تصریح کرد: دانشجویان مشمول قوانین آموزشی میهمان نمی‌توانند در شورای صنفی عضو شوند.

صالحیان همچنین نداشتن بیش از یک ترم مشروطی آموزشی را از جمله شرایط داوطلبان عضویت در شورای صنفی برشمرد و گفت: با احتساب ترمی که در آن انتخابات برگزار می‌شود، مدت باقی مانده از دوران تحصیل داوطلبان نباید کمتر از ۲ ترم باشد.

وی یادآور شد: اعضای شورای صنفی نباید در شورای مرکزی تشکل‌های اسلامی و سیاسی دانشگاه عضویت و مسئولیت داشته باشند.

همچنین مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز کرد: پس از پایان مهلت نام‌نویسی صلاحیت داوطلبان مطابق آیین نامه بررسی و اسامی نهایی نامزدهای انتخابات اعلام می‌شود.

صالحیان اضافه کرد: برای داوطلبان رد صلاحیت شده نیز مهلت ۴۸ ساعته برای اعتراض درنظر گرفته می‌شود.

وی افزود: این انتخابات برای نخستین بار به صورت الکترونیکی و از طریق لینکی که پیش از برگزاری از طریق سایت، کانال و صفحه اینستاگرام مفدا و نیز کانال اطلاع‌رسانی شورای صنفی منتشر می‌شود، برگزار خواهد شد./انتهای پیام