پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷

روند صعودی کرونا برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی و عروسی را ممنوع کرد/ نظارت بهداشتی بر مسابقات کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان کشور در محل سالن آزادی سنندج

روند صعودی کرونا برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی و عروسی را ممنوع کرد/ نظارت بهداشتی بر مسابقات کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان کشور در محل سالن آزادی سنندج

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در استان و بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، برگزاری مراسم‌های مختلف در تالارهای عروسی به مدت دو هفته ممنوع اعلام شد.

دکتر آرزو فلاحی با بیان اینکه در طی سه روز گذشته در قالب 11 گشت مشترک ستادی از 52 صنف و 6 اداره بازدید شده است، افزود: کارشناسان محیطی از ۲ هزار و ۱۴۴ واحد صنفی مختلف در سنندج مورد بازدید و بازرسی قرار دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به رصد دقیق فعالیت‌های ادارات، مراکز و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه ارایه خدمت به مردم گفت: در همین راستا به یک اداره و 37 واحد صنفی متخلف به جهت عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه 24 ساعته بهداشتی صادر شده تا سریعا نواقص موجود را مرتفع سازند.

دکتر فلاحی به پیگیری شکایات مردمی واخطاریه‌های گذشته گریزی زد و ادامه داد: در مدت زمان یادشده هشت  مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه 190 و 30 مورد اخطاریه‌های صادر شده گذشته مورد پیگیری تا حصول نتیجه قرار گرفت. وی از نمونه گیری نان 12 واحد خبازی درسطح شهر در راستای تایید سلامت نان از نظر عدم استفاده از جوش شیرین و میزان نمک مورد استفاده در نان در این مدت خبر داد.

این مقام مسئول با تأکید بر این مهم که با هرگونه اهمال و سهل انگاری در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در زمان اپیدمی کرونا برابر قانون رفتار خواهد شد، افزود: 5 واحد صنفی مختلف که موازین بهداشتی را اجرا ننموده بودند با حکم قضائی پلمپ شدند.

دکتر فلاحی به بازدید از 769 صنف ارایه دهنده غذای آماده، رستوران و غذاخوری‌ها گریزی زد و گفت: هفت مورد مواد خام وآماده عرضه به جهت تایید سلامت موادغذائی شده توسط بازرسین این مرکز در طی این سه روز نمونه برداری شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به نمونه برداری 35 مورد آب شرب شبکه آبرسانی و چاه‌های حفر شده، 222 مورد کلر سنجی در نقاط مختلف شهر و روستاهای سنندج را از دیگر فعالیتهای بازرسین بهداشت محیط این مرکز در راستای نظارت بر اقدامات کنترل بهبود کیفیت آب شرب این شهر اعلام کرد.

دکتر فلاحی ضمن اشاره به بازدیدهای مکرر از تالارهای پذیرائی و عروسی توسط کارشناسان بهداشت محیط بیان داشت: با توجه به وضعیت موجود بیماری کرونا وافزایش شمار مبتلایان به این بیماری، بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان، تالارهای مذکور به مدت دو هفته تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم در این اماکن ممنوع اعلام شد. 

وی یادآور شد: در همین راستا همکاران این مرکز ضمن پیگیری اخبار مربوطه در خصوص برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ها از برگزاری 6 مراسم در مکان‌های مختلف جلوگیری به عمل آورده ونسبت به ارایه آموزش‌ها و ارشادات لازم بهداشتی به متولیان  این برنامه ها اقدام نمودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه نظارت بر برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان و نوجوانان کشور در محل سالن آزادی سنندج و محل اردوی ورزشکاران، پیگیری مشکلات بهداشتی و نواقص موجود در زمینه اجرای این مسابقات در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر فعالیت‌ و اقدامات اکیپ‌های نظارتی بهداشت محیط  برشمرد.

دکتر فلاحی در پایان تصریح کرد: در طی سه روز گذشته 287 نفر از شهروندان سنندجی در مراکز 16 ساعته تست کرونا مورد نمونه برداری قرار گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.