پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

دانشگاه‌ها باید در راستای ارتقاء مسئولیت پذیری اجتماعی خود برنامه‌ریزی کنند

اردبیل/ اختتامیه مراسم کروناستاپ در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: دانشگاه‌ها در راستای تقویت مسئولیت اجتماعی خود باید دانش آموختگانی تربیت کنند که در کنار علم آموزی، برای کارآفرینی، رشد و بالندگی جامعه نیز تلاش کنند.

به گزارش مفدا اردبیل، دکتر بهروز دادخواه پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه رویداد کارآفرینی "کروناستاپ" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: ایران کشوری است که دارای پتانسیل زیادی بوده و منابع عظیم معدنی و وجود بازارهای بزرگ منطقه‌ای و جهانی بخشی از ظرفیت‌های کشور عزیزمان هستند که متأسفانه به صورت بهینه مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی گفت: دانشگاه‌ها و دانشجویان خلاق و ایده‌پرداز، می‌توانند برای تولید ثروت از منابع عظیم کشورمان پیشنهاد و راه حل ارائه دهند و در حال حاضر نیز پاندمی کرونا، فرصتی برای ایده‌پردازی برای کمک به حوزه سلامت کشور فراهم کرده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: مهارت آموزی دانشجویان باید در زندگی مردم قابل لمس باشد و برای شناسایی مشکلات جامعه نیز دانشجویان می‌تواندد حلقه رابط بوده و در این حوزه‌ها فعالیت کنند.

دکتر دادخواه تصریح کرد: دانشگاه‌ها در راستای تقویت مسئولیت اجتماعی خود باید دانش آموختگانی تربیت کنند که در کنار علم آموزی، برای کارآفرینی، رشد و بالندگی جامعه نیز تلاش کنند؛ مفهوم دانشگاه نسل سوم یا کارآفرین به تازگی در کشور شکل می‌گیرد که امیدواریم بتوانیم با مهارت آموزی به دانشجویان، مشکلات را شناسایی و چالش‌ها را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل این موضوع را مورد توجه قرار داده و برنامه وسیعی برای حرکت به تربیت دانش آموختگان خلاق داریم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ۵۴ دانشگاه در قالب ۹۹ تیم انفرادی و گروهی در این رویداد مجازی شرکت کردند که ایده‌های خلاقانه خوبی نیز در حوزه سلامت به ویژه مقابله با ویروس کرونا، ارائه شد.

برای مشاهده گزارش تصویری مراسم اختتامیه اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده نتایج و تیم های برتر رویداد کروناستاپ اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.