چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیام خود به مناسبت گرامیداشت «روز جهانی بهداشت» مطرح کرد؛

نقش تک تک افراد برای تحقق شاخص‌های سلامت بسیار مهم و اثرگذار است

دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیام خود به مناسبت گرامیداشت «روز جهانی بهداشت»، نقش تک تک افراد را برای تحقق شاخص‌های سلامت در یک جامعه بسیار مهم و اثرگذار دانست.

به گزارش مفدا – گناباد، متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

سلامتی و امنیت دو نعمت بزرگ است که معمولا وقتی با چالش مواجه می‌شوند، بیشتر به اهمیت و ارزش آن پی می‌بریم؛ سلامتی از دغدغه‌های مهم هر فرد و جامعه‌ای است که بدون همکاری و همراهی دولت‌ها و ملت‌ها میسر نمی‌شود؛ همه‌گیری کرونا در طی بیش از یک سال گذشته نشان داد که در کنار برنامه‌ریزی و فعالیت‌های سازمان‌های مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت، نقش تک تک افراد برای تحقق شاخص‌های سلامت در یک جامعه بسیار مهم و اثرگذار است.

از سال ۱۹۵۰ تا کنون همه ساله در گرامیداشت روز جهانی بهداشت، با انتخاب شعاری مرتبط با مسائل مهم حوزه سلامت در جهان، تلاش شده است تا تمرکز جهانیان را بر روی جنبه‌های مهم و مختلف بهداشت جهانی جلب کنند که امسال این تمرکز بر کووید ۱۹ و تلاش مدافعان سلامت در مقابله با این بیماری و ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است.

اینجانب با تبریک روز جهانی بهداشت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، از تلاش‌های ایثارگرانه همه پرسنل حوزه سلامت، که همیشه به ویژه در طی ماه‌های اخیر در کنار مقابله با کرونا در راستای تامین و تقویت سلامت جامعه از هیچ کوششی فروگذار نکرده‌اند، قدردانی می‌نمایم.

از مردم فهیم و بزرگوار هم استدعا دارم در حالی که روزهای ابتدایی ورود به پیک چهارم کرونا در کشور را سپری می‌کنیم ، بیش از گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری، مدافعان سلامت را یاری نمایند تا با کمترین مشکل و به سلامت از این مرحله بگذریم.

دکتر جواد باذلی

رئیس دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.