چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

اهم برنامه‌های مدیریت دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در سال جدید تشریح شد؛

از تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی تا برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان در اردیبهشت ماه

توانبخشی

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، اهم برنامه‌های این مدیریت را برای سال جدید اعلام کرد. به گفته وی این برنامه‌ها شامل برنامه‌های ادارات خوابگاه‌ها، تربیت‌بدنی، تغذیه، رفاه و مرکز مشاوره است.

به گزارش مفدا تهران، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛  اکبر میرجانی اقدم در گفت وگو با خبرنگار مفدای دانشگاه در خصوص برنامه های مهم یک سال آینده اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گفت: فاز دوم بازسازی و تجهیز کامل خوابگاه جدید پسران، در ماه‌های آتی اجرا می‌شود.

وی افزود: فاز اول مناسب سازی این خوابگاه که در غرب تهران واقع شده و جایگزین خوابگاه امام حسین پسران دانشجو خواهد شد، پس از رفع موانع و تحویل گرفتن آن طی چهار ماه گذشته، با حمایت مالی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت انجام شد و در فاز دوم که طی ماه های آتی اجرا می شود، عملیات بازسازی و مناسب سازی طبقات باقیمانده، تکمیل و نسبت به تجهیز کامل خوابگاه، و تکمیل عملیات فنی و راه اندازی سیستم اینترنت این خوابگاه، اقدام خواهد شد.

اقدم، انجام تعمیرات سالیانه و تجهیز و آماده سازی خوابگاه‌های دانشجویی براساس نیازسنجی خوابگاه ها جهت بازگشایی خوابگاه ها و اسکان حداکثری دانشجویان را از جمله برنامه های ماه های آتی ذکر کرد.

وی در مورد دیگر برنامه‌های مربوط به خوابگاه‌ها که طی ماه‌های آینده برای رفع نیاز دانشجویان اجرا می شود، گفت: در صورت تامین اعتبار لازم، آسانسور خوابگاه  حضرت زینب (س) دختران دانشجو نصب و راه اندازی می شود، ضمن آنکه طرح تهیه نقشه خطر و ایمنی سازی خوابگاه ها براساس استانداردهای سازمان آتش نشانی، اجرا خواهد شد.

مدیر امور دانشجویی همچنین از بازگشایی محدود خوابگاه ها جهت ارائه خدمات به دانشجویان کارورز همچون سال گذشته خبر داد و همچنین برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه طی اردیبهشت ماه سالجاری که به صورت مجازی انجام خواهد شد، از دیگر برنامه های مدیریت امور دانشجویی است.

اقدم، از برنامه های اداره رفاه دانشگاه در بخش اعطای وام، نیز گفت: اعطای وام ضروری نیمسال دوم، وام تحصیلی نیمسال دوم ورودی ۹۹ (برای کلیه دانشجویان بجز ورودی ۹۹ قبل از عید پرداخت شده است)، و وام تحصیلی وزارت علوم نیمسال دوم، اعطای وام ودیعه مسکن وهمچنین اعطای بن کتاب، از برنامه های مدیریت امور دانشجویی در سال جاری خواهد بود.

وی افزود: امسال قرارداد تغذیه منعقد می‌شود، ضمن آنکه  سردخانه بهسازی و سامانه کسری به منظور انجام رزرو غذا در محل ستاد دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی راه اندازی می شود.

وی در مورد برنامه‌های امسال اداره تربیت بدنی نیز اظهار داشت: شرکت در مسابقات مجازی منطقه ده  در شش رشته، شرکت در مسابقات ورزشی مجازی وزارت بهداشت در ۱۰ رشته، و برگزاری مسابقات ورزشی مجازی درون دانشگاهی حداقل در چهار رشته (طبق برنامه پایش عملکرد) را در برنامه  اردیبهشت و خردادماه امسال داریم.

اقدم افزود: شرکت در دومین دوره بازی‌های المپیاد فکری وزارت بهداشت حداقل در شش رشته، جزو برنامه های تابستانی دانشگاه است، و در صورت کنترل شیوع کرونا در کشور و حضور دانشجویان از مهرماه امسال در دانشگاه، در هفتمین دوره مسابقات فوتسال کشوری و در پنجمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دختران و پسران هرکدام در شش رشته شرکت می کنیم، ضمن آنکه میزبانی مسابقات همگانی منطقه ده حداقل در دو رشته و میزبانی برنامه های آموزش مربیگری حداقل در سه رشته با توجه به درخواست دانشجویان با همکاری فدراسیون های مرتبط  را بعهده خواهیم داشت.

مدیر امور دانشجویی، «برگزاری وبینارهای آموزشی با موضوعات مختلف همچون مهارت های زندگی و بهبود کیفیت تحصیلی و ...، تجهیز مرکز مشاوره به سامانه مشاوره تلفنی، افزایش برنامه آنلاین و اینترنتی جهت پاسخدهی به سئوال های  روانشناختی دانشجویان، تهیه کلیپ های آموزشی در قالب فیلم کوتاه، موشن گرافی، پادکست و اینفوگرافی، تهیه و انتشار گاهنامه روانشناختی مرکز مشاوه و ایجاد لینک فیلم های آموزشی در سایت مرکز مشاوره دانشجویی با عنوان " سینما و روانشناسی"  و تحلیل فیلم » را از برنامه های امسال مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه ذکر کرد.

اقدم افزود: تلاش می‌کنیم تا در سال‌جاری، بستر تعامل با والدین دانشجویان و طرح مسائل مورد نظر آنان به منظور پیشگیری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی، و آموزش والدین در این راستا فراهم شود، و ساز و کارهای لازم برای به اشتراک گذاری دیدگاه‌ها و راه حل‌ها و تجارب موفقیت آمیز دانشجویان در زمینه های تحصیلی، عاطفی و خانوادگی و ...  ‌و  کمپین حال خوب و پیشگیری از اعتیاد در سایت مرکز مشاوره اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در نظر داریم تا از ظرفیت علمی و تخصصی اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان مقطع دکتری در رشته هایی مانند روانشناسی و مشاوره برای همکاری و ارتقای کیفی خدمات مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه استفاده کنیم./انتهای پیام

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.