چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶

حضور دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تیم اعزامی ایمسا ایران به مجمع منطقه‌ای خاورمیانه و شرق مدیترانه

حضور دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تیم اعزامی ایمسا ایران

"مهدی بهاری‌نیا"دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به عنوان نماینده ایران در هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان پزشکی کشور (ایمسا ایران) به هفدهمین مجمع منطقه‌ای خاورمیانه و شرق مدیترانه(EMR17) انتخاب شد.

به گزارش مفدا مازندران، "مهدی بهاری‌نیا" دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به عنوان نماینده ایران در هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان پزشکی کشور (ایمسا ایران) به هفدهمین مجمع منطقه‌ای خاورمیانه و شرق مدیترانه(EMR17) انتخاب شد.

فدراسیون جهانی دانشجویان پزشکی (IFMSA)، به صورت بین المللی در جهان در حال فعالیت است که اعضای آن دانشجویان پزشکی از سراسر جهان (شامل ۱۴۰ عضو رسمی (سازمان‌ها) از ۱۲۹ کشور در ۶ قاره) می‌باشد. این فدراسیون در ارتباط با سازمان‌های بهداشتی جهان از جمله WHO همکاری می‌کند.

هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان پزشکی ایران (ایمسا ایران) متشکل از ۱۷ دانشجو پزشکی از سراسر کشور، باری دیگر افتخار دارند به عنوان نماینده دانشجویان پزشکی ایران در هفدهمین مجمع منطقه‌ای خاورمیانه و شرق مدیترانه(EMR17)، که زیرمجموعه فدراسیون جهانی دانشجویان پزشکی (IFMSA)می‌باشد، برای اولین بار به صورت مجازی در جریان است، شرکت نمایند؛ و "مهدی بهاری‌نیا" دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به عنوان یکی از دبیران کل نمایندگان در IFMSA  برای حضور در President's Sessions انتخاب شد.

لازم به ذکر است، فدراسیون جهانی هر ساله چندین مجمع برگزار می‌کند تا دانشجویان پزشکی در این مجمع‌ها موضوعات مختلف مانند بررسی چالش‌ها و تصویب بعضی قوانین در IFMSA، بحث و تبادل نظر می‌کنند. این رویداد ۳۱ مارس تا ۷ آوریل ۲۰۲۱ با حضور نمایندگان کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا پیگیری خواهد شد.

خبرنگار: فاطمه علی‌نتاج

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.