چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴

جشنواره ملی تجربه های اخلاقی در علوم پزشکی برگزار می شود

جشنواره ملی تجربه های اخلاقی در علوم پزشکی برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی تجربه های اخلاقی در علوم پزشکی با هدف ارائه‌ی تجارب اخلاقی در آموزش، بالین و پژوهش در حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار می گردد.

به گزارش مفدا فسا،   اخلاق در واقع دانش نظام مندی است که تعیین کننده الگوهای رفتاری و ارتباطی افراد و سازمان‌ها در برابر خود و دیگران مبتنی بر رعایت حقوق دو طرف می باشد. حال آنکه، معیار ها و ارزش های اخلاقی در محیط های آموزشی، درمانی و پژوهشی دارای نقش غیر قابل انکاری می باشند و وجود رفتارهای نابهنجار می تواند شرایط آموزش را دچار تشنج کند، چرا که در حالت ایده‌آل این محیط آموزشی علاوه بر انجام فعالیت علمی، همزمان محیطی برای رشد و شکوفایی رفتارهای اخلاقی افراد است.

دانشجویان، اعضا هیات علمی، کارکنان شاغل در دانشگاه های علوم پزشکی دارای تجربه‌های فراوان اخلاقی هستند که می‌تواند جنبه‌های ارزشمند، مؤثر یا آسیب‌زا و غیرکارآمدی داشته باشد، اما علی‌رغم نقش غیرقابل انکار ارزش های اخلاقی، در مورد تجارب گروه‌های درگیر(اعضا هیات علمی، کارکنان) به میزان کافی بحث نشده است و نگرانی های زیادی، در این زمینه وجود دارد. لذا توجه دائمی و ارزیابی مسائل اخلاقی در محیط های آموزشی، بالینی و پژوهشی ضروری است. شناسایی و معرفی تجربه‌ها و ارائه راه حل بر اساس آخرین منابع روز دنیا و با استفاده از خرد جمعی و نظر صاحب نظران در  پانل های تخصصی، مهم ترین راهکار عملی برای ارتقا و بهبود کیفیت فعالیتها می باشد.

 با درک ضرورت‌های شناسایی و معرفی این ایده‌ها و تجربه‌ها کارگروه اعتلای اخلاق حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در نظر دارد  برای نخستین بار در کشور نسبت به برگزاری جشنواره ملی ثبت تجارب اخلاقی اقدام نماید.

enlightenedمهلت ارسال آثار:

۱۵ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

enlightenedزمان اعلام آثار برگزیده:

پایان اردیبهشت ۱۴۰۰

enlightenedتاریخ برگزاری جشنواره:

۲۲-۲۳ خرداد ۱۴۰۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.