چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت مطرح کرد؛

کاهش حساسیت عمومی و عادی انگاری وضعیت، یکی از نگرانی‌های سال ۱۴۰۰ خواهد بود

دکتر علی عالمی رئیس دانشکده بهداشت - گناباد

دکتر عالمی رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت، کاهش حساسیت عمومی و عادی انگاری وضعیت را یکی از نگرانی‌های عمومی پیش رو در سال ۱۴۰۰ برشمرد.

به گزارش مفدا – گناباد، متن این پیام به شرح زیر است:

بزرگداشت روز جهانی بهداشت امسال را در حالی برگزار می‌کنیم که هنوز جهان درگیر بیماری ناشی از کرونا ویروس جدید است و هر از چند گاهی اخباری درخصوص گسترش واریانت‌های جدید ویروس موجب نگرانی مردم و فعالان حوزه سلامت می‌شود. به نظر می‌رسد تمامی آحاد جامعه، مسئولین، مدیران و سیاستگزاران حوزه سلامت باید به چند نکته مهم توجه ویژه نمایند.

اول: نباید دچار سستی شوند و وضعیت کووید-۱۹ نباید به حالتی عادی تبدیل شود. کاهش حساسیت عمومی و عادی انگاری وضعیت، یکی از نگرانی‌های عمومی پیش رو در سال جدید خواهد بود.

دوم: لازم است دولتمردان و فعالان حوزه سلامت نسبت به افزایش سطح آگاهی و دانش مردم و بالا نگه داشتن حساسیت عمومی نسبت به کنترل بیماری از طریق رعایت توصیه‌های بهداشتی بیش از پیش اهتمام ورزند.

سوم: گرچه با توجه به وضعیت کنونی فرآیند تأمین، توزیع و تلقیح واکسن به کندی پیش می‌رود، اما درخواست به حق جامعه تسریع این روند و اطلاع رسانی مناسب در خصوص زنجیره انتقال واکسن و برنامه ایمن سازی می‌باشد. امید است با تلاش‌های بی‌وقفه مسئولین ارشد وزارت متبوع و حمایت سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای تأمین‌کننده منابع و ایجاد کننده ارتباطات بین‌المللی، این مهم محقق گردد.

چهارم: اقداماتی همچون رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از برگزاری مراسمات و جلسات مختلف، هنوز هم به عنوان راه‌های پیشگیری از ابتلاء به کووید-۱۹ و کمک به قطع زنجیره انتقال عامل بیماری مورد تأیید و تأکید سازمان‌های بین‌المللی و ملی قرار دارند؛ این اقدامات حتی پس از تلقیح واکسن در بخش بزرگی از جامعه لازم است برای مدتی توسط مردم اجرا شوند.

در خاتمه این روز ارزشمند را خدمت همکاران گرامی و دانشجویان ارجمند تبریک عرض نموده، امیدوارم کلیه دست اندرکاران سلامت جامعه در سایه لطف و عنایت خداوند بزرگ همواره تندرست و پیروز باشند.

علی عالمی

رئیس دانشکده بهداشت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.