چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸

رئیس اداره فرهنگی مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در گفت و گو با مفدا تبریز مطرح کرد:

دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیشترین آثار ثبت شده در جشنواره سیمرغ را به خود اختصاص داد

خانم مقدم تبریز

صدیقه مقدم‌فر اظهار کرد: از نظر تعداد آثار ثبت شده در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، دانشگاه‌ علوم‌پزشکی تبریز توانست با ثبت ۶۰۲۹ اثر به عنوان دانشگاه پیشتاز در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گیرد و این میزان آثار توسط یک هزار و ۴۷۸ شرکت کننده ارسال و تعداد آثار ثبت شده دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل  یک هزار اثر بیشتر شده است. 

به گزارش مفدا تبریز، رئیس اداره فرهنگی مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ثبت بیشترین آثار ارسالی توسط این دانشگاه در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ خبر داد. 

صدیقه مقدم فر در گفت و گو با مفدا تبریز با اعلام این مطلب، ادامه داد: از نظر تعداد آثار ثبت شده در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، دانشگاه‌ علوم‌پزشکی تبریز توانست با ثبت ۶۰۲۹ اثر به عنوان دانشگاه پیشتاز در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این میزان آثار توسط یک هزار و ۴۷۸ شرکت کننده ارسال شده است، افزود: تعداد آثار ثبت شده دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل  یک هزار اثر بیشتر شده است. 

مسئول دبیرخانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ثبت بیشترین آثار در این دوره از جشنواره با توجه به محدودیت های کرونایی را نتیجه اهتمام و فعالیت های دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز دانست و اظهار کرد: در تبلیغات یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با توجه به شرایط کرونایی از اقدامات و روش های بدیع استفاده شده است. 

مقدم‌فر با اشاره به اینکه تبلیغات یازدهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ در سطح دانشگاه و شهر با انتخاب سفیران بخش های مختلف جشنواره از مهر ماه سال گذشته آغاز شد، ادامه داد: شناسایی هنرمندان استان جهت همکاری در زمینه معرفی جشنواره، تعیین رابطین فرهنگی در دانشکده‌ها و بیمارستان‌های وابسته، برنامه‌ریزی جهت معرفی هرچه بهتر جشنواره سیمرغ در فضای مجازی، دعوت از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز جهت معرفی جشنواره بین‌المللی سیمرغ و دعوت از کارکنان دانشگاه جهت شرکت در جشنواره  در راستای حضور حداکثری هنرمندان دانشگاهی و استانی در  یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از فعالیت های سفیران سلامت بوده است. 

 رئیس اداره فرهنگی مدیریت امور فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه از هنرمندان شاخص استان در رشته های مختلف و نیز مدیران دانشگاه در راستای معرفی جشنواره و ترغیب برای شرکت در آن بهره گرفته شده است، افزود: تولید پادکست، تیزر، کلیپ، مصاحبه های تصویری، اینفوگرافی و... از فعالیت های دبیرخانه دائمی جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده است. 

صدیقه مقدم‌فر در ادامه سخنانش از همکاری شهرداری تبریز در نصب بنرهای این جشنواره در نقاط مختلف شهر تبریز خبر داد و گفت: استانداری آذربایجان شرقی نیز همکاری و تعامل بسیار خوبی در راستای معرفی جشنواره سیمرغ داشت و هماهنگی های لازم را برای معرفی جشنواره در ادارات، سازمان ها و نهادهای مختلف استان انجام داد. 

مسئول دبیرخانه جشنواره های فرهنگی  و هنری دانشگاه در بخش پایانی سخنانش، جشنواره سیمرغ را ارتباط دهنده حوزه هنر و سلامت دانست و ادامه داد: جشنواره سیمرغ سبب ارتقای سواد سلامت جامعه می گردد و از سوی دیگر سبب کشف استعدادهای فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه می شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت اصلی در کمیته روابط عمومی جشنواره سیمرغ را مفدا تبریز برعهده داشت، افزود: لزوم نگاه تخصصی و حرفه ای به معرفی جشنواره سیمرغ در میان دانشجویان و هنرمندان سبب شده است که مفدا تبریز عهده دار این موضوع گردد.

رئیس اداره فرهنگی مدیریت امور فرهنگی دانشگاه در ادامه اظهار کرد: معرفی جشنواره سیمرغ از طریق سیمای مفدا، انتشار رادیو مفدا ویژه معرفی رشته های جشنواره، انتشار فراخوان رشته های مختلف جشنواره، تولید خبر و محتوا برای پیام رسان های اجتماعی و... نمونه ای از فعالیت های مفدا تبریز بود.

بر اساس این گزارش، یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت" در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.