چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲

فعالیت‌های 6 ماهه دوم سال 1399کانون فیلم وعکس دانشگاه

اصفهان

حسین قاسمی دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای فعالیت‌های این کانون به گفتگو با مفدا نشست.

حسین قاسمی دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درراستای فعالیت‌های این کانون  در گفتگو با مفدا اصفهان بیان کرد: مسابقه عکسی در دوران کرونا به صورت مجازی برگزار شد که از مجموعه107 عکس ارسالی درمسابقه پنجره ، با رای داوران به عنوان عکس برترمسابقه هرهفته اعلام شدند وجوائزی از طرف امور فرهنگی معاونت دانشجویی به برگزیدگان اهداء شد.

وی ادامه داد: ازفعالیت‌های دیگرکانون، معرفی عکاسان مشهورجهان بود که هرهفته یک عکاس  جهت آشنایی اعضاء کانون توسط دبیر کانون درگروه درفضای مجازی معرفی می‌شند دازجمله: عکاسان سرشناس آمریکایی ادوار وستون بود.

ادوارد وستون در سال ۱۸۸۶ در شیکاگو زاده شد. او در سال ۱۹۰۶ در کالیفرنیا سکنی گزید و تا پایان عمر همان‌جا ماند، البته به استثنای دوره‌های طولانی که در سال‌های ۱۹۲۰ در مکزیک به سر برد.

وستون از هنگامی که در اوایل دهه ۱۹۲۰ بینش منحصر به فردش شکل می‌گرفت، بیش از یک دهه، عکاسی ماهر و موفق بود. تا سال ۱۹۳۰ که ۴۵ سال داشت، مجموعه‌ای به وجود آورده بود که سرانجام او را به عنوان هنرمند و مرد بزرگی مشخص کرد که کارهایش ادراک ما را از جهان و زندگی تغییر داده‌است. به عنوان مثال عکس مشهور او که از فلفل گرفته‌است بیانگر دید خاص او به دنیای پیرامون است. همچنین عکس‌های منظره او از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است، که نشانگر نگاه خلاقانه اوست.

گویی برای وستون، اشیائی که در تجارب روزمره به کار می‌رفت به صورت پیکره‌هایی زنده و انداموار درآمده بود، یعنی فرم‌هایی که هم بیان و هم دلیل زندگی درونی اشیاء بود.

قدرت بصری وجدآور کار وستون، محصول دستاورد عمیق‌تری است: او چشمانش را از توقع و گمان قراردادی و مرسوم رها کرد

و به آن‌ها آموخت تا بیان نیت و مفهومی را که در فرم طبیعی وجود دارد ببیند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.