یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵

گزارش عملکرد معاون توسعه دانشگاه در ۶ ماهه دوم ۹۹/ قدردانی از مدافعان سلامت

گزارش عملکرد معاون توسعه دانشگاه در ۶ ماهه دوم ۹۹/ قدردانی از مدافعان سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان، عملکرد ۶ ماهه دوم سال ۹۹ و گزارشی از پایش‌های حضوری و غیر حضوری این معاونت با حوزه‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه را اعلام کرد.

دکتر فرزام بیدارپور گزارشی از پایش‌های حضوری و غیر حضوری معاونت توسعه با حوزه‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه و عملکرد ۶ ماهه دوم سال جاری این معاونت را تشریح کرد.

وی افزود: در راستای دستیابی به شاخص‌های اصولی و مدیریت شده حوزه، رسالت پایش و ارزیابی عملکرد بر پایه اهداف تعیین‌شده به منظور هماهنگی و همگامی هر چه بهتر و بیشتر رؤسا و مدیران واحدهای تابعه با سایر واحدها و معاونت‌های تخصصی طبق برنامه مدون اقدام به سلسله نشست‌های مدیریتی با تمامی حوزه های بهداشتی درمانی و آموزشی استان و توابع با محوریت" بررسی مشکلات و چالش ها " درقالب نشست حضوری در سطح شهر سنندج و در حوزه‌های شهرستانی در قالب ویدئوکنفرانس در 6 ماهه دوم سال ۹۹ بر اساس اهداف استراتژیک این معاونت نموده است.

وی با اشاره به بهینه‌سازی و پایداری منابع دانشگاه، ایجاد توازن در نیازهای سازمان و انتظارات ذی‌نفعان، کاهش انتظار زمان خدمات، بهبود و پایش و ارزیابی فرایندهای پشتیبانی، بهبود زنجیره تأمین کالا و خدمات، توسعه مشارکت بخش خصوصی و تعاونی، نوسازی و بهسازی و توسعه فضاهای فیزیکی، مدیریت بودجه و منابع مالی دانشگاه، توسعه سیستم‌ها و روش‌های مدیریتی، توسعه و توانمندسازی سرمایه انسانی و توسعه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در سطح دانشگاه را بعنوان استراتژی‌ها و  اقدامات این حوزه نام برد.

دکتر بیدارپور در ادامه افزود: در راستای مسیر تحقق این استراتژی‌ها، همگام با مدیران حوزه از عملکرد همه واحدهای تابعه دانشگاه و پرسنل خدوم آنان که در راستای تامین سلامت و حفاظت از جان و سلامت جامعه که از هیچ‌گونه تلاشی دریغ ننموده‌اند تشکر و قدردانی می‌نمایم.

وی با اذعان به اینکه طبعات ناخوشایند و غم انگیزی که به واسطه بحران بیماری کووید 19 بر همکاران و خانواده های آنان ایجاد شده، موجب تألم و ناراحتی خود و سایر مسئولین دانشگاه است، مراتب تأسف، همدلی و همدردی خود را ابراز نمودند و گفت: از زمانی که بیماری کرونا به کشور ما وارد شد، همه دغدغه خادمان سلامت برطرف نمودن غبار بیماری از چهره مردم عزیزمان بوده و در این روزها شاهد صحنه ها و رشادت‌هایی هستیم که کلمات قادر نیستند حق آن را ادا نمایند و شایسته قدردانی است.

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: سفیدپوشانی که این روزها در مقابل تمام کمبودها و کاستی‌ها صبر پیشه کرده‌اند و بر اساس وظیفه انسانی خود تنها به نجات جان مردم فکر می‌کنند و هر قدمی که برای تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه برداشته می‌شود بر ذهن بیدار و قاموس ماندگار تاریخ استان نگاشته خواهد شد.

دکتر بیدار پور اضافه کرد: بدون شک در این روزهای نفس گیر، حضور مدافعان سلامت در مراکز بهداشتی و درمانی موجب قوت قلب مردم است.

وی با بیان اینکه همکاران بخش بهداشت نیز به سهم خود در این بازه زمانی درگیر مبارزه با بیماری COVID19 و مدیریت پیشگیری آن هستند، افزود: آموزش پیشگیری از بیماری کرونا، ارائه خدمات فعال به همه خانواده ها اعم از خانواده‌های دارای فرد مشکوک، مبتلا و خانواده‌های بدون مشکل، پیگیری موارد مشکوک به بیماری، ارائه خدمات در مراکز منتخب ۱۶ و ساعته و ۲۴ ساعته، ارجاع بیماران نیازمند به درمان‌های تکمیلی به بیمارستان‌ها، پیگیری بیماران بستری و ترخیص شده از بیمارستان  بخشی از خدماتی است که توسط این عزیزان ارائه شده است.

به گفته این مقام مسئول، حوزه پشتیبانی نیز به نوبه خود در راستای رسیدن به اهداف فوق‌الذکر حمایت منسجم و مداوم و مؤثری از حوزه های درمان و بهداشت و آموزش داشته اند که شایسته ستایش و تقدیر هستند.

دکتر بیدارپور خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری 17 نشست مدیریتی با معاونت‌های دانشگاه، رؤسای بیمارستان‌های سطح استان، مدیران شبکه های بهداشتی درمانی تابعه و مرکز بهداشت سنندج، در خصوص مشکلات و چالش ها و ابراز دغدغه‌ها

و نیازهای ارائه‌شده از سوی واحدهای تابعه و حوزه‌های ستادی به تفصیل بحث و بررسی انجام شد، امید است که موضوعات مطرح‌شده با مشارکت واحدهای تابعه و امکانات دانشگاه مرتفع شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود اعلام کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه، و قرار گرفتن کشور در شرایط خاص مالی و اعتباری، بحران بیماری کرونا بار اضافی را بر سیستم در سطح کشور تحمیل نموده است، لذا دانشگاه‌ علوم پزشکی استان نیز از این مهم مستثنی نبوده و با تمام مشکلات در صف مقدم مبارزه با بیماری کرونا همگام با سایر ارگان‌ها سعی بر خدمت رسانی به موقع در این حوزه نموده است.

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: دانشگاه کماکان با توجه به عدم وصول به موقع مطالبات، کاهش میانگین سرانه اعتبارات و کاهش درآمدهای اختصاصی خصوصاً در زمان شیوع بیماری در زمینه اجرای به موقع برنامه‌ها با محدودیت‌های کمبود اعتبارات و مشکلات مالی مواجه است که حمایت وزارت متبوع در بعضی از پروژه‌ها در کل مجموعه‌های دانشگاه الزامی بوده و این موضوع در دستور کار و پیگیری‌های مجدانه روسای دانشگاه است.

دکتر بیدارپور خاطر نشان کرد: دانشگاه با تکیه بر نیروهای دلسوز و امکانات موجود نهایت تلاش را در راستای نیل به اهداف، مأموریت و رسالت‌ خود خواهد نمود و ضمن پایبندی به حفظ کیفیت خدمات و ارتقای بهره‌وری، خود را در راه ارائه خدمات مطلوب متعهد می‌داند و در این راه از هیچ‌گونه تلاش مجدانه، جهادی و شبانه‌روزی برای خدمت رسانی و حفظ سلامت هم‌وطنان دریغ نخواهد کرد لذا با برنامه‌ریزی، همکاری و همدلی مدیران و مسئولین و استفاده از پتانسیل‌های موجود در انجام سریع، دقیق برنامه امور توسعه و مدیریتی دانشگاه مداخله نموده و رویکرد بهتری برای مجموعه متصور است.

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پایان اظهار داشت: امید است شاهد موفقیت‌های بیشتر از پیش در این راستا باشیم و از خداوند متعال برای همه خادمان واقعی ملت، عزت، عافیت، سربلندی و عاقبت بخیری مسئلت می نمایم و آرزومندم این سرمایه‌های عظیم همچنان برای ایرانی سرافراز، متعالی و مردمی مهربان و وفادار ماندگار و ابدی باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.