یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹

در گفتگو با مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان شد:

شکل اجرایی برنامه‌های فرهنگی در سال ۱۳۹۹ تغییرکرد/ برنامه‌های فرهنگی همیشه دراولویت بوده است

مدیر فرهنگی هرمزگان

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: درحوزه فرهنگی فرصت‌های جدیدی در اجرای برنامه‌ها ایجاد شده و فعالیت‌های فرهنگی در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با رویکردهای نوین آغازشده است.

 به گزارش مفدا هرمزگان: صدیقه رنجبر در گفتگوی اختصاصی با مفدا گفت: آغاز سال ۱۳۹۹ با همه فراز و نشیب‌هایش برگرفته از تاثیر کووید۱۹‌ در فضای دانشگاهی کشور دستاوردهای خوبی نیز در حوزه فرهنگی به همراه داشته است که می‌توان به بهره گیری مناسب از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

 رنجبر با اشاره به این نکته دانشجویان پای ثابت همه برنامه‌های فرهنگی بودند، ابراز کرد: دانشجویان در قالب کانون‌ها، تشکل ها و انجمن‌های دانشجویی برنامه‌های بسیار خوبی را در سال گذشته اجرایی کردند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان که با حق انتخاب خود فعالیت فرهنگی را برگزیدند و تمام وقت در عرصه میدانی حضور داشتند، ادامه داد: بسیج دانشجویی با برگزاری وبینار، کارگاه‌های مجازی، راه‌اندازی کارگاه ماسک، توزیع پک بهداشتی در محلات کمتر برخوردار و همراهی با کادر درمان با ارسال آبمیوه ارگانیک به بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها، حضور در نقاهتگاه‌ها، انتشار بروشور و محتوای پیشگیری و راه‌های حفاظت و ایمنی در برابر بیماری، حضور در روستاها، همکاری با سامانه ۴۰۳۰، حضور در بیمارستان‌ها، برگزاری مجالس مذهبی به صورت مجازی، برگزاری دوره‌های مجازی سیر مطالعات و مسابقات فرهنگی فضای بسیار خوبی را در دانشگاه ایجاد کردند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: هیئت محبان فاطمه الزهرا(س) برای نخستین بار جلسات ادعیه خود را به صورت مجازی برگزار کرده‌اند.

وی انتشار نشریات در فضای مجازی را بسیار تاثیر گذار دانست و افزود: همه نشریات‌ دانشجویی برای نخستین بار در فضای مجازی منتشر شدند که مورد استقبال مخاطبان به لحاظ دسترسی قرار گرفتند و در همین راستا دوره‌های آموزشی نشریات در سطح عمومی و تخصصی نیزبه صورت مجازی برگزار شد.

وی با اشاره به نشست شوراها و کمیته‌های حوزه فرهنگی خاطر نشان کرد: درستاد همه کمیته‌ها اعم از کمیته ناظر برنشریات، شورای فرهنگی، جهادی، هیئت نظارت و ...‌ با حداقل اعضا و ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید که این اتفاق نخستین بار در دانشگاه بوده است که با استقبال اعضا همراه شد.

رنجبراضافه کرد: انتخابات کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی برای نخستین بار پس از ثبت در سامانه کشوری در فضای مجازی برگزار گردید،که موجب جهت کاهش بوروکراسی‌های اداری و کاهش هزینه‌ها و افزایش مشارکت و دسترسی آسان دانشجویان نقش به سزایی داشت.

وی یادآور شد:جشنواره قرآنی نیز برای نخستین باردربخش کتبی وشفاهی به صورت کاملا مجازی برگزار گردید و کانونها مذهبی و هنری تمامی فعالیت‌های خود در بسترفضای مجازی برگزار کردند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: گروه انجمن‌های علمی مخصوصا انجمی علمی پزشکی در دوران پاندمی کرونا تمام قد چه درعرصه میدانی و چه مجازی خوش درخشیدند،همایش‌ها برای نخستین باربه دلیل محدویت به صورت مجازی برگزا گردیدکه می توان به همایش فصل نو فصل نشاط علمی اشاره داشت.

وی گفت: انجمن اسلامی دانشجویان نیزانتخابات خود را در بستر فضای مجازی برگزار نمودند.

رنجبر تشریح کرد: که علیرغم سختی و تعدد برنامه‌ها و کثرت فعالیتها، برنامه عملیاتی در سال ۹۹ تمامی موارد انجام و امتیازات خوبی کسب شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.