یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸

دوازده فروردین، روز جمهوری اسلامی مبارک باد

12 فروردین

امام خمینی (ره) فرمود: «صبح گاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت «الله» است از بزرگ‌ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند وزنده نگه‌دارند.»

به گزارش مفدا تهران، امام خمینی (ره) می‌فرماید «صبح گاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت «الله» است از بزرگ‌ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند وزنده نگه‌دارند.»
دوازده فروردین، عصاره یک تاریخ سراسر خون و شهادت و تبلور عشق، آرمان، اسلام‌خواهی، حق‌پرستی و باطل‌ستیزی است. دوازده فروردین، بهار انقلاب و نویدبخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی است. دوازده فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز بارأی اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به‌نظام جمهوری اسلامی و حکومت مردمی تغییر یافت. روز بیعت با اسلام، برای دفاع و حمایت و فداکاری درراه انقلاب مقدس اسلامی است که همان راه اسلام و حاکمیت قرآن است.
روز جمهوری اسلامی، سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود و از رخدادهای عظیم و استثنایی در همه‌پرسی مردمی در تاریخ بشری است. این واقعه عظیم، همان تحقق شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی و بیانگر این واقعیت است که مردم مبارز ایران ملتی عدالت‌خواه و آزادی‌طلب هستند و هرگز اجازه دخالت در تعیین سرنوشت خود را به بیگانگان نخواهند داد و چه زیبا امام عزیز فرمود که «اگر استقلال کشور خودمان را تحصیل نکنیم، سایر چیزها درست نخواهد شد.»
تشکیل جمهوری اسلامی، نه‌تنها اراده ملی ایرانیان را بر سرنوشت خود تثبیت کرد، بلکه بارقه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان روشن نمود تا بعد از قرن‌ها رنج و درد، جلوه‌ای از وعده خداوند تبارک را شاهد باشند. حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ دوازدهم فروردین‌ماه 1358، پس از تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، طی پیامی سراسری فرمود: «خداوند تعالی وعده فرموده است که مستضعفین ارض را به امید و توفیق خودش، بر مستکبرین غلبه دهد و آن‌ها را امام و پیشوا قرار دهد. وعده خداوند تعالی نزدیک است. من امیدوارم که ما شاهد این وعده باشیم و مستضعفین بر مستکبرین غلبه کنند؛ چنان‌که تاکنون غلبه کرده‌اند.»

جمهوری اسلامی، در کلام حضرت امام خمینی (ره):
آن‌که ملت ما می‌خواهد، جمهوری اسلامی است، نه جمهوری فقط، نه جمهوری دموکراتیک، نه جمهوری دموکراتیک اسلامی؛ [فقط] جمهوری اسلامی.
جمهوری اسلامی، یک جمهوری متکی به ملت است که باید آزاد و مستقل باشد و به‌جایی پیوسته نباشد.
در جمهوری اسلامی، زمامداران مردم نمی‌توانند با سوءاستفاده از مقام، ثروت‌اندوزی کنند و یا در زندگی روزانه، امتیازی بر خود قایل شوند.
با جمهوری اسلامی، سعادت، خیر و صلاح برای همه ملت است.
در جمهوری اسلامی، عدل اسلامی جریان پیدا می‌کند و عدالت الهی بر تمام ملت سایه می‌افکند.
در جمهوری اسلامی، زورگویی نیست، در جمهوری اسلامی، ستم نیست؛ در جمهوری اسلامی، آزادی هست، استقلال هست.

جمهوری اسلامی در کلام مقام معظم رهبری:
جمهوری اسلامی، می‌خواهد ایران عزیز و مستقل باشد.
مجموعه قوانین در نظام جمهوری اسلامی، باید به یک قله منتهی شود و آن عبارت است از عدالت.
امروز، نظام جمهوری اسلامی ما، یکی از مقتدرترین کشورهاست.
جمهوری اسلامی، به‌عنوان یک پدیده نوین و بی‌نظیر، توانست امیدها را در دل جوامع مسلمان زنده کند.
نظام جمهوری اسلامی که خود را زیر پرچم برافراشته اسلام قرار داده، به همه موازین اسلام پای بند است.
صلاح و پیشرفت دنیا و آخرت، عزت و استقلال، رفاه مادی، رفع ظلم و بی‌عدالتی و تبعیض، همه در کشور ما، فقط زیر سایه اسلام و نظام جمهوری اسلامی فراهم شدنی است و بس.
جمهوری اسلامی، کشوری بزرگ، با مردمی بزرگ، با امکاناتی فراوان، با سرزندگی و نشاط فراوان، با عقبه طولانی در همه دنیای اسلام و باقدرت بازدارندگی بسیار بالاست؛ جمهوری اسلامی، قابل‌مقایسه با جاهای دیگر نیست.

کد خبرنگار: 240101

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.