شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴

اولین کمیته بحران کووید19 بیمارستان سینا در سال جدید در اولین روز بهاری برگزار شد

بیمارستان سینا

در اولین روز بهاری سال 1400 اولین کمیته بحران کووید19 بیمارستان سینا با حضور اعضای کمیته در سال جدید برگزار شد.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان سینا، دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، ضمن تبریک سال جدید، گفت: به یمن تقارن اعیاد شعبانیه در سال جدید، سال پررونق و پربرکتی را آرزو می‌کنم. به یاد سال گذشته افتاد که در جلسه ابتدای سال بسیار استرس و اضطراب داشتیم و چه بسیار عزیزانی که به بیماری مبتلا شدند و تا خطر جانی هم پیش رفت ولی خوشبختانه هیچ‌یک از همکاران این مرکز مستقیماً بر اثر ابتلا به کرونا از بین ما نرفت و این باعث افتخار است که علیرغم ویزیت 20 هزار بیمار و بستری 3 هزار و هفتصد بیمار و ابتلای 500 تن از همکاران به بیماری کووید ولی هیچ‌یک از همکاران بر اثر این بیماری از بین ما رخت برنبستند. البته یکی از همکاران عزیز ما که دچار بیماری زمینه دیابت بودند و به بیماری کرونا نیز مبتلا شده بودند از بین ما رفتند و یکی دیگر از همکاران جوان ما که در بخش کووید بسیار زحمت کشیدند بر اثر سانحه تصادف به دیار باقی شتافتند که ان شاء الله خداوند رحمت خود را شامل حال این عزیزان قرار دهد.
به هر حال سال سختی بود و با تمام این سختی‌ها، ابتلای دکتر شکوری راد، رئیس بخش رادیولوژی بیمارستان به بیماری نیز باعث غافلگیری و رنج خاطر شد که امیدوارم هرچه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورند.

و من آرزومندم در سال 1400 فضای شادی و با نشاط در بیمارستان سینا حاکم شود و برای همکاران بیمارستان و خانواده‌های محترمشان، آرامش خاطر و نشاط در زندگی را از خداوند متعال می‌طلبم.

خوشبختانه بیمارستان نزدیک 2 ماه است که ازنظر کووید به حداقل میزان مورد انتظار رسید و این نوید را برای ما دارد که سال در پیش رو، شاهد پیشرفت در قسمت‌های دیگر باشیم که در این زمینه برنامه‌ریزی با حضور بزرگان بیمارستان انجام شد و خوشبختانه تأییدیه نسبی دانشگاه علوم پزشکی تهران را نیز دریافت کرده است و ان‌شاءالله این فعالیت‌ها به‌تدریج امسال کلید خواهد خورد و شاهد تغییراتی به نفع مردم و استادان گرامی برای ارائه خدمت مطلوب‌تر به مراجعین خواهیم بود.

ازجمله طرح‌هایی که در امسال انتظار داریم کلید بخورد، طرح آنژیوگرافی بای پلن است که می‌تواند کمک به سزایی برای مردم باشد و طرح دیگر راه‌اندازی ام ار ای دوم در بخش اورژانس است که گره‌گشایی برای بیماران مغزی خواهد بود و راه‌اندازی پت دیگر طرحی است که برای سال 1400 در نظر است که انجام بگیرد که برای کمک‌رسانی به بیماران مبتلا به سرطان این مرکز بسیار حائز اهمیت است.

البته علیرغم شیوع بیماری کووید در جامعه و درگیری بیمارستان با این بیماری، فعالیت‌های ارزشمندی در بیمارستان در سال گذشته به انجام رسیده است ازجمله تأمین و تجهیز بیمارستان، ورود استادان با انگیزه و جوان به مجموعه بیمارستان، افزوده شدن تعداد نیروی پرستاری در بخش‌ها که همه سبب قدرتمندتر شدن بیمارستان شده است و فعالیت‌های عمرانی خوبی به همت مهندس مخبر در سال گذشته انجام شد ازجمله فاز اول پروژه سپتیک که به ثمر رسید.

و در اجرای طرح‌ها به مدد خیرین ان‌شاءالله بتوانیم شاهد به ثمر رسیدن پروژه‌ها و طرح‌های بیشتری در بیمارستان باشیم و هر یک از استادان و همکاران بیمارستان سینا سفیرهای این مرکز در معرفی خیرین به بیمارستان هستند تا ان‌شاءالله به کمک آنان بتوانیم خدمت‌رسانی مطلوب و خداپسندانه‌ای را به مردم ارائه دهیم.

وی همچنین نیازهای بیمارستان سینا را برشمرد و گفت: نیاز به بخش اورژانس مجهز و بخش مگا ای­سی­یو 150 تخته خوابی برای مهار و کنترل بیماران بدحال از نیازهای ضروری بیمارستان سینا است و باید برای تأمین آن تلاش خود را به انجام برسانیم. برخی از سیستم‌های بیمارستان از نقص‌هایی برخوردار است مانند پت اسکن، رادیوایزوتوپ و رادیوتراپی که باید در بیمارستان تأمین شود. در حقیقت بیمارستان به دنبال گسترش بخش‌ها نیست، بلکه ما به دنبال تأمین نقص‌های بیمارستان هستیم و هدف سرویس‌دهی بهتر به بیماران است و ان‌شاءالله ر سال جدید بخشی از آن‌ها را بتوانیم تأمین کنیم.

دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان ضمن تبریک سال نو، برای همکاران آرزوی سلامتی کرد.

دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی، حضور در این جلسه را افتخاری خواند و اعیاد خجسته شعبانیه و حلول سال نو را تبریک گفت و بیان داشت: در این دوران پر فراز و نشیب و پر از بیم و امید که پشت سر گذاشتیم ما به‌عنوان پزشک در این دوران باید ببینیم در ادعای وظیفه و مسئولیت‌پذیری تا چه میزان موفق بودیم و با کارنامه‌ای که دکتر طالب پور بیان کردند به نظر می‌رسد که تیم پزشکی از این میدان سربلند و سرافراز بیرون آمده است، البته منتی نیست بلکه امیدوارم ما توانسته باشیم به وظیفه خود به بهترین وجه عمل کرده باشیم.

دکتر مهران ستوده نیا؛ متخصص طب اورژانس ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و نوروز باستانی آرزوی سلامتی و بهروزی برای همکاران در سال جدید را بیان کرد و گفت: امیدوارم در سال جدید دیگر نیازی به برگزاری کمیته بحران کووید نداشته باشیم و فکر می‌کنم با شرایطی که پیش می‌رود مردم به نحوی در مقابل بیماری واکسینه شده‌اند و خوشبختانه بخش اورژانس بانظم خود پیش می‌رود.

مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس بیمارستان، ضمن تبریک سال جدید به همکاران در بخش‌های مختلف بیمارستان گفت: برخی از همکاران در بخش‌های مختلف بسیار زحمت می‌کشند و دیده نمی‌شوند و جا دارد از آن‌ها تشکر کنم. رمز موفقیت بیمارستان سینا برخورداری از حضور استادان خوب و همدل است که رفتار شایسته آنان به دیگر همکاران نیز سرایت می‌کند و این رفتار پسندیده در همکاران پرستار، پاراکلینیکی، خدمات، اداری و مالی و انتظامات دیده می‌شود و باوجود تمام سختی‌هایی که همه عزیزان در یکسال گذشته در بیمارستان کشیدند باز هم صبورانه به فعالیت خود ادامه دادند که باید از همه آنان تشکر کرد و همچنین باید تشکر ویژه از دکتر طالب پور داشت که با حوصله سبب ایجاد آرامش در اطرافیان خود می‌شدند و خوشبختانه سربلند از این بحران بیرون آمدیم و ان‌شاءالله همگی ما در پیشگاه خداوند متعال سربلند واقع شویم.

حمیدرضا ذاکری: مسئول حراست بیمارستان اعیاد شعبانیه و عید نوروز را تبریک گفت و بیان داشت: امیدوارم سالی پر از خیروبرکتی برای همکاران و خانواده‌های عزیزشان در پیش باشد. مسلماً آحاد جامعه سلامتی و آرامشی را که دارند مدیون کادر درمان هستند و این رشادت‌ها در تاریخ ایران باقی خواهند ماند.

سمیه سادات موسوی، کارشناس مسئول بهداشت بیمارستان، ورود به قرنی جدید را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد ان‌شاءالله امسال نیز مانند سال‌های گذشته بتوانیم در کارهای خود موفق باشیم و گروه پشتیبانی نیز سعی خود را به انجام می‌رساند تا کارها را برای پزشکان و استادان تسهیل کنند.

حسن بیگدلی، مسئول خدمات نیز سال جدید را تبریک و تهنیت گفت و آرزوی سلامتی و بهروزی در سال جدید کرد.

سید ابوذر جزایری، ناظم فنی آزمایشگاه نیز اعیاد شعبانیه و عید نوروز را تبریک گفت و بیان داشت: امیدوارم سالی سرشار از سلامتی و بهروزی برای همه همکاران در پیش باشد.

زهره عظیم بیک، سوپروایزر کنترل عفونت؛ ضمن تبریک سال نو آرزو کرد که واکسیناسیون در سال پیش رو در جامعه عمومی‌شود و بیماری از کشور رخت برکند و به زندگی عادی بازگردیم. مسلماً کار کنترل عفونت کاری گروهی است و از حمایت هیئت‌رئیسه، استادان، پرستاران، آزمایشگاه و گروه‌های پشتیبانی تشکر می‌کنم.

دکتر فرهاد نجم الدین، رئیس بخش مراقبت‌های دارویی بیمارستان سینا، ضمن تبریک سال نو آرزوی سالی خوش را برای همه داشت.

مریم اسفندبد، ناظم فنی بیمارستان نیز به بیان آمار انجام سی­تی­اسکن های انجام شده در هفته گذشته پرداخت و با دکلمه شعری، سال جدید را به همه همکاران تبریک گفت.

دکتر خدیجه بخت آور، متخصص رادیولوژی بیمارستان بیان داشت: این روزها هر وقت صحبت تبریک سال جدید پیش می‌آید، سختی‌های سال گذشته نیز گوشزد می‌شود و من خدا را شاکر که به همت شیر زنان و بزرگ‌مردان بیمارستان سینا به رهبری دکتر طالب پور و اعضای هیئت‌رئیسه و همکاری اعضای هیئت‌علمی و کادر پرستاری و پشتیبانی این سختی‌ها به‌خوبی پشت سر گذاشته شد. می‌توانست خیلی سخت‌تر از این باشد و من از خداوند می‌خواهم که ما را با سختی‌هایی که از پس آن‌ها برنمی‌آیم به امتحان نکشد و امیدوارم سال جدید سالی پر از آرامش و آسایش برای همه باشد.

مینا نجفی، سرپرستار بخش اورژانس نیز سالی پر از امید و آرامش را برای همه همکاران آرزو کرد.

مهندس رؤیا قاسمی، مسئول تجهیزات پزشکی نیز با دکلمه متنی سال جدید را به همکاران تبریک گفت.

سوریا بابایی، مدیر پرستاری بیمارستان، سال نو و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و بیان داشت: از همه همکاران و همه گروه­های مختلف که در بیمارستان سینا ما را یاری دادند تشکر می‌کنم و خدا را شاکرم.

رضا آسیابی؛ مسئول روابط عمومی بیمارستان بیان داشت: سال 99 سال عجیبی بود همه همکاران با تمام توان خود به صورت خستگی‌ناپذیر مشغول کار بودند. گاهی ما که در روابط عمومی به ثبت رشادت‌های همکاران می‌پرداختیم خسته می‌شدیم ولی آنان بازهم با فداکاری به کار خود مشغول بودند و از همگی آنان قدردانی می‌کنم.

وی همچنین بیان داشت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه دوم رویداد ملی کرونا را کسب کرده است و دیگر اینکه با توجه به دغدغه رئیس و مشاور بیمارستان در واحد روابط عمومی اقدام به ساخت ویژه‌برنامه گفتگوی خودمانی شده که در این برنامه قصد داریم با همکاران زحمت کشی که کمتر دیده می‌شوند گفتگو کنیم.

دکتر پویا پاینده مهر، رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا، سال نو را تبریک و تهنیت عرض کرد و ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله قرن جدید نسبت به قرن گذشته و سال 1400 نسبت به سال 99 سال بهتری باشد و گفت: هیچ‌گاه در زندگی فکر نمی‌کردیم که با پاندمی به این بزرگی مواجه شویم و این پاندمی اهمیت سیستم بهداشت و درمان و نظام سلامت را به اثبات رساند.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.