شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

طرح فراخوان ناظران سلامت اجرا شد

ناظران سلامت

به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد طرح فراخوان ناظران سلامت اجرا شد. در این طرح، نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی ادارات و مراکز ارائه خدمات به مردم نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، مدارس، محل‌های تجمع بازارها و میادین میوه و تره‌بار با  بهره‌گیری از چک لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناس بهداشت محیط مرکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت، انجام پذیرفت.

به گزارش مفدا مشهد، طرح فراخوان ناظران سلامت به همت کانون  هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هفته ی نخست اسفند ۹۹ برگزار شد.

امیر حسین حیدری دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر گفت: این طرح با مشارکت جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت در شهر مشهد، توسط اعضای کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد.

حیدری در ادامه بیان کرد: در این طرح، نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی ادارات و مراکز ارائه خدمات به مردم نظارت بر پروتکل های بهداشتی ادارات ، بانک‌ها، مدارس ، محل های تجمع بازارها و میادین میوه و تره‌بار با  بهره‌گیری از چک لیست های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناس بهداشت محیط مرکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت ، انجام پذیرفت.

همکاری در آموزش عمومی کسبه ، اصناف و .... همکاری در ضدعفونی کردن  اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم های مراقبت و حمایت از جمله اقدامات در این طرح بود.

در این طرح جمعی از اعضای کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حدود ۴۰۰ واحد را مورد ارزیابی و پایش قرار دادند. همچنین اعضای شرکت کننده در طرح، به آموزش کسبه و اصناف در رابطه با رعایت نکات بهداشتی در دوران کرونا پرداختند. 

حیدری خاطرنشان کرد: به شرکت کنندگان در این طرح، گواهی حضور در طرح ناظران سلامت از سوی سازمان هلال احمر اعطا  شد.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.