شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱

روز جهانی آگاهی از اوتیسم

اوتیسم/مشهد

افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم می‌توانند به ایجاد تغییر در جهان کمک کنند! تنها چیزی که برای موفقیت نیاز دارند، درمان و حمایت از آن‌ها است.

به گزارش مفدا مشهد، دوم آوریل روز جهانی آگاهی از اوتیسم می‌باشد، روزی که جهان در الگوی قطعات رنگی پازل می‌رود که نشان‌دهنده‌ی پیچیدگی‌ها و منحصربه‌فرد بودن طیف اوتیسم است. این روز بهترین فرصت برای آگاهی‌بخشی و ارتقاء درک و مهربانی همه‌ی ما نسبت به جامعه‌ی اوتیسم خواهد بود.

در ادامه  با هدف درک بهتر افراد دارای اختلال اوتیسم مقاله ای را می خوانید،  به امید روزی که با حمایت و آموزش فرشتگان اوتیسم در سن طلایی به لطف خداوند این فرشتگان به جامعه برگردند.

پنج حقیقت راجع به اختلال طیف اوتیسم:

 یک: شیوع

در سال ۲۰۱۸، مشخص شد که از هر ۵۹ کودک حدودا یک کودک دچار اوتیسم است. این اختلال در پسران بیشتر از دختران دیده می‌شود.

دو: تشخیص زودهنگام می‌تواند مفید باشد

اوتیسم در اوایل ۲ سالگی قابل تشخیص است، شروع درمان زود هنگام می‌تواند بهترین فرصت برای بهبود هرچه سریع تر این اختلال باشد.

سه: طیف اوتیسم دارای شرایط مشابه هستند

کودکان مبتلا به اختلالات اوتیسم بیشتر از سایر کودکان در معرض اختلالات گوارشی هستند، همچنین بیش از نیمی از کودکان اتیسم دارای اختلال خواب مزمن هستند.

چهار: اوتیسم یک اختلال گران قیمت است

بر اساس تخمین های زده شده هزینه مراقبت و خدمات مورد نیاز برای اوتیسم (از جمله رژیم غذایی) می تواند ۱۹۶ میلیارد دلار در سال برای بزرگسالان و ۶۶ میلیارد دلار برای کودکان باشد.

پنج: متفاوت بودن جالب است!

افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم می‌توانند به ایجاد تغییر در جهان کمک کنند! تنها چیزی که برای موفقیت نیاز دارند، درمان و حمایت از آن‌ها است.

افرادی مانند تیم برتون، چارلز داروین، بیل گیتس و آلبرت انیشتین از جمله افراد موفقی هستند که به این اختلال دچار بوده‌اند!

چرا روز جهانی آگاهی از اوتیسم روز مهمی در دنیا محسوب می‌شود؟

 یک: هیچ درمانی وجود ندارد ، اما برای بهبود اختلال می‌توان قدم برداشت

امروزه روش‌های بسیاری برای بهبود اختلالات طیف اوتیسم وجود دارد ، اما تنها در صورت تشخیص ابتلا می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. با آگاهی داشتن می توانیم به دیگران کمک کنیم تا با متخصصان ارتباط برقرار کنند و درمانی را شروع کنند که می‌تواند بهبود را تسریع بخشد.

دو: برای تغییر تلاش نکنید، با درک کردن شروع کنید

افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم دارای خصوصیات، رفتارها، سلیقه ها و روشهای به خصوصی برای انجام کارها هستند! نکته اصلی درک روش آنها برای دیدن محیط و عملکرد آنها بدون تلاش برای ایجاد تغییر در آنها است.

سه: بزرگسالی با اختلالات اوتیسم

هیچ درمانی برای اختلالات طیف اوتیسم وجود ندارد! پس از تشخیص ، این یک بیماری برای بقیه زندگی است و تحقیقات نشان می دهد فعالیت های شغلی که استقلال را تشویق می کنند می توانند مهارت روزانه را افزایش داده و علائم اوتیسم را کاهش دهند.