شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵

کسب رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برخورد قانونی با تهدیدکنندگان سلامت

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تا کنون، ۵۷۸  هزار و ۳۲۹ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از سوی بازرسان بهداشت محیط انجام شده که منجر به تعطیلی هفت هزار و ۲۳ واحد صنفی و معرفی ۱۵ هزار و ۲۱ متخلف به مراجع قضایی شده است.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و بنا به گزارش مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت؛ دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برخورد قضایی با متخلفان بهداشتی و معرفی تهدیدکنندگان سلامت به مراجع قضایی حائز رتبه سوم کشوری شد.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر گفت: متصدیان و کارکنان مراکز و اماکن عمومی که با نزدن ماسک و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، سلامت مردم را به خطر می اندازند، باید منتظر برخوردهای قانونی باشند.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تا کنون، ۵۷۸  هزار و ۳۲۹ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از سوی بازرسان بهداشت محیط انجام شده که منجر به تعطیلی هفت هزار و ۲۳ واحد صنفی و معرفی ۱۵ هزار و ۲۱ متخلف به مراجع قضایی شده است.

دکتر همتی با بیان اینکه سلامتی مردم خط قرمز مسوولان سلامت است، گفت: بازرسان بهداشت محیط با انجام بازرسی های شبانه روزی در تلاش هستند که تخلف های بهداشتی را به کمترین میزان رسانده و بهداشت جامعه را تامین کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.