شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶

مرکز پزشکی هسته ای در رفسنجان احداث خواهد شد

دکتر مظفری

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: مرکز پزشکی هسته ای در رفسنجان با اعتبار پیش بینی شده ۱۲۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

 به گزارش مفدا رفسنجان، دکتر علی مظفری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از ۳ طرح درمانی در دست اقدام که به اتفاق رئیس موقوفات هلال احمر رفسنجان صورت گرفت ضمن تبریک به مناسبت عید نوروز ۱۴۰۰ اظهار کرد: یکی از طرح های درمانی در دست احداث مرکز پزشکی هسته ای است که در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۱۲۰ میلیارد ریال برابر قول مساعد اقای دکتر موسوی رئیس هلال احمر  بعد از استفتاء برابر وصیتنامه واقف (مرحوم مرادی ) در دستور کار احداث قرار خواهد گرفت .

وی با اشاره به اینکه این مرکز در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) احداث می شود؛ افزود: هزینه احداث آن از طرف موقوفات هلال احمر رفسنجان تأمین می شود؛ در کنار این مرکز، بخش آنکولوژی  هم در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ متر مربع در حال احداث است که ظرف ۳ ماه آینده افتتاح خواهد شد.

دکتر مظفری بیان کرد: اگر بتوانیم مرکز رادیوتراپی را هم در کنار مرکز پزشکی هسته ای و بخش آنکولوژی داشته باشیم  یک مجموعه ای کامل برای درمان اقشار آسیب پذیر و بیماران سرطانی خواهد بود و بیماران می توانند تقریباً همه خدمات اعم از تشخیص، درمان سرپایی و بستری شدن را در این مجموعه دریافت کنند و پروسه درمان کامل را در این مجموعه بگذرانند.

وی در بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) در حال احداث هم گفت: در راستای اینکه زایشگاه نیک نفس و  آزادی  در رفسنجان قدمت زیادی دارد و تقریباً فرسوده شده؛ بیمارستان ( زایشگاه ) ۱۱۰ تخت خوابی امام حسین(ع) را در دست احداث داریم که بعد از استفتاء هلال احمر جایگزین زایشگاه نیک نفس وآزادی خواهد شد و پرسنل و کادر اداری زایشگاه مذکور به این بیمارستان جهت ارائه خدمات منتقل خواهند شد.

دکتر مظفری همچنین در بازدید از سومین طرح در حال احداث یعنی بیمارستان چشم پزشکی مرحوم شفیعی پور در محوطه بیمارستان مرادی هم گفت: این طرح در ضلع غربی بیمارستان مرادی احداث خواهد شد که در حال حاضر گودبرداری آن انجام و نقشه های آن طراحی شده است.

وی افزود: بخش چشم پزشکی تخصصی که مطالعات آن انجام شده، در مساحت ۸ هزار متر مربع ایجاد خواهد شد؛ که می تواند در جنوب شرق کشور و مردم منطقه خدمات شایسته ای ارائه دهد.

۳ طرح درمانی مذکور با همکاری موقوفات هلال احمر در رفسنجان و طبق اهداف واقفان احداث خواهند شد.

رفسنجان با جمعیت ۳۲۰ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد. 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.