شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰

وزیر بهداشت در مراسم جشن ملی پرچم:

ایران یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا در جهان خواهد شد

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: افتخار دارم اعلام کنم که در عرصه تولید واکسن کووید ۱۹ در آینده ای نزدیک به عنوان یکی از کشورهای مهم منطقه مطرح خواهیم شد.

به گزارش مفدا، دکتر سعید نمکی، در مراسم جشن ملی پرچم که همزمان با گرامیداشت سالروز دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران در محل باغ هنر کتابخانه ملی و با حضور شهردار تهران و سفرا و نمایندگان برخی کشورها، برگزار شد، اظهار کرد: تاریخ این سرزمین به سه مقطع قبل از اسلام، بعد از اسلام و بعد از انقلاب اسلامی تفکیک می‌شود و جفا است اگر دو مقطع قبل از انقلاب را درنظر نگیریم و آنها را منفک از دوران پس از انقلاب بدانیم. 

وی افزود: برخی تمدن های بزرگ جهان همچون مصر و بین النهرین پس از تسلط اعراب، دچار تغییراتی در فرهنگ و زبان شدند، اما ایران بزرگ و سرافراز با تکیه بر فرهنگ ناب ایرانی، هنوز زبان فارسی و آیین هایی نظیر نوروز را حفظ کرده است. بنابراین می طلبد که درود بفرستیم به تمام بزرگانی که در نگهداشت این مرز و بوم، آب و خاک و فرهنگ باستانی این سرزمین کوشش کردند.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از مردمی که در رعایت دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت را یاری کردند، افزود: یکی از مقاطع اصلی در این سرزمین پس از انقلاب اسلامی، از روز ۱۲ فروردین در سال ۵۸ آغاز شد، این مقطع مقطعی بود که استقلال، آزادی و رشد روز افزون این مملکت را سبب شد؛ همچنین خودباوری و تکیه بر خویشتن، نیز یکی از دستاوردهای این دگرگونی در ۱۲ فروردین سال ۵۸ بود. 

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای نظام سلامت پس از پیروز انقلاب اسلامی، بیان کرد: در سال‌ های پس از انقلاب با تکیه بر توان داخلی پیشرفت‌ های بزرگی در حوزه‌ های مختلف از جمله حوزه سلامت به دست آوردیم که به هیچ وجه با قبل از آن قابل مقایسه نیست؛ میزان مرگ و میر کودکان و زنان حداقل ۱۰ برابر  امروز بود و میزان واکسیناسیون کودکان حداکثر ۲۰ درصد بود، اما امروز ما حتی در دورترین نقاط کشور خانه بهداشت و بهورز داریم، امروز تخت‌ های بیمارستانی در حدی است که توانستیم در برابر یورش کرونا، بیماران را به گونه‌ای پذیرش کنیم که بیماری پشت درب بیمارستان نماند. 

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: ما با استفاده از تجربه دفاع‌ مقدس در مدتی کمتر از ۶۰ روز از یک واردکننده ماسک و تجهیزات پزشکی موردنیاز، به یک تولیدکننده و سپس به یک صادرکننده بدل شدیم. 

وزیر بهداشت ادامه داد: امروز نیز افتخار دارم اعلام کنم که در عرصه تولید واکسن کووید ۱۹ در آینده ای نزدیک به عنوان یکی از کشورهای مهم منطقه مطرح خواهیم شد و جهانیان خواهند دید که با تکیه بر جوانان غیور و دانشمندان این سرزمین، یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم خودمان، بلکه در سطح دنیا خواهیم بود.

به گزارش وبدا، وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای مردم شریف ایران زمین، گفت: امیدوارم پرچم سرافراز ایران عزیز همواره بر بلندای دماوند به اهتزاز درآید.

گفتنی است، در این مراسم با حضور وزیر بهداشت از برخی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و مدافعان خط مقدم نظام سلامت به صورت نمادین تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.