جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰

طبیعت میراث روشنایی بخش آیندگان

روز طبیعت

سیزدهم فروردین ماه،روز طبیعت گرامی باد.

طبیعت،محدود به روز،ساعت و هفته نمی شود؛ چون هرماه از فصل بهار،زیباییش را در هر لحظه،برای زمینیان نمایان می کند.پس میتوان روزها،به دور از هیاهو و دغدغه،از بهار سرشار شد و از رایحه اش برای سرمست شدن،وام گرفت.

اگرچه نخستین بهار سال۱۴۰۰ را با شمام جان استشمام می کنیم؛اما این دومین بهاریست که قصه قرنطینه برایمان تداعی می شود.امسال هم میتوان این تصویر روح افزا را در منزل خود به تماشا نشست و حرمت زیبای حفظ جان خود و دیگری را،به زیبایی قاب گرفت.اگرچه هر سال،شب سیزدهم فروردین که می رسید داغ ترین بحث،دیدن طبیعت فردا و همنشینی با عزیزانمان بود؛ اما بیایید این بار نیز چون سال گذشته،حرمت دار حریم سلامت خود و دیگران باشیم تا فصل زرین سلامت،بار دیگر میهمان روزگارمان شود.

"روز طبیعت"به زیبایی می تواند نمایانگر روز همدلی و همبستگی بی مثال من و تو باشد برای پوشاندن لباس عافیت به دامان زمین...می تواند تصویرگر همتی باشد از جنس ناب همدردی برای بیمارانی که مدت هاست در قرنطینه اند و پرستارانی که ماه هاست از عزیزان خود دورند.

بیایید سیزده بدر امسال را نقطه عطفی کنیم برای به در کردن ویروسی که ماه ها و فصل هایمان را به قرنطینه برد.بی شک همبستگی ما،میتواند بار دیگر تقویم روزهایمان را با سلامت و رهایی گره بزند،اگر بخواهیم...

به قلم:فاطمه دلاور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.