دوشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵

جزئیات حدنصاب آزمون پیش کارورزی اسفند ۹۹ منتشر شد

گزارش تصویری / برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

جزئیات حدنصاب شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی رشته پزشکی که در اسفندماه ۹۹ برگزار شد، منتشر شد.

به گزارش مفدا، شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با تعداد ۴ هزار و ۸۰ نفر داوطلب (بدون احتساب داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور) برگزار شد. مرکز سنجش آموزش پزشکی جزئیات حدنصاب این دوره از آزمون پیش کارورزی را اعلام کرده است.

نمره حد نصاب قبولی آزمون مطابق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (۷۰ درصد میانگین مجموع ۵ درصد اول کلیه دانشگاهها) نمره ۱۰۵ محاسبه شد و با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و با هدف همراهی با دانشجویان در شرایط اخیرآموزشی، وضعیت قبولی داوطلبان، در کمیته ای علمی مورد بررسی قرار گرفت و با حداکثر ارفاق نمره حد نصاب قبولی ۱۵ نمره کاهش داده شد و حد نصاب قبولی آزمون نمره ۹۰  تعیین شد. (نمره کل آزمون ۲۰۰)

بر اساس حدنصاب تعیین شده بالغ بر ۸۶ درصد داوطلبان حد نصاب لازم را کسب کردند و تنها حدود ۱۴ درصد داوطلبان در کل کشور ملزم به شرکت در نوبت بعدی آزمون شدند.

به منظور تسهیل شرایط ادامه تحصیل دانشجویان، یک نوبت آزمون میان دوره در روز جمعه در تاریخ ۲۱ خردادماه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است که دانشجویانی که موفق به کسب حدنصاب قبولی آزمون در اسفند ماه ۹۹ نشده اند، می توانند در آزمون مذکور شرکت کنند./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۲۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.