جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

کمیته بحران دانشکده علوم پزشکی آبادان تشکیل شد

آبادان

در پی تکمیل ظرفیت بیمارستانهای جنوب غرب خوزستان، کمیته بحران دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، اعضای هیئت رییسه، روسای بیمارستانها و جمعی از پزشکان متخصص به منظور بررسی و ارائه راهکارهای اجرایی برای حل این بحران در محل بیمارستان آیت الله طالقانی برگزار شد.

دکتر شکراله سلمان زاده؛ رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفتگو با خبرنگار وب دا در آبادان اظهار داشت: با توجه به بالا رفتن آمار مبتلایان در منطقه و افزایش موارد بستری در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان های تابعه این دانشکده ظرفیت تمامی بخشهای این بیمارستانها تکمیل شده است.

سلمان زاده علت تکمیل ظرفیت بیمارستانها را عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست و افزود: مراجعه دیر هنگام و با حال بد از سوی شهروندان باعث شده تا شمار بیماران بد حال در بخش های مراقبت ویژه بیمارستانها افزایش یابد و شرایط به گونه ای است که اگر این روند ادامه یابد مجموعه ی درمانی دیگر نتوانند پاسخگوی بیماران باشند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: درصد بسیار بالایی از موارد فوتی بعلت مراجعه دیرهنگام شهروندان به بیمارستان است.
وی از مردم خواست به محض مشاهده هرگونه علامت مشکوک به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند و در صورت تشخیص پزشک به بستری، بدون درنگ به بیمارستان مراجعه کنند و از درمانهای خانگی و مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.