پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۵

کرونا و ورزش/ تمرین‌های بدنسازی مناسب پس از بهبودی مبتلایان به کرونا

1

مبتلایان به کرونا پس از بهبودی می‌توانند تمرینات بدنسازی خاص و مناسبی را به منظور بهبود وضعیت جسمانی خود انجام دهند.

به گزارش مفدا، باید سعی کنید تمرین های بدنسازی را برای مدت ۲۲ تا ۳۲ دقیقه و به تعداد پنج بار در هفته انجام دهید. انواع مختلف تمرین های بدنسازی باید به گونه ای باشد که هر حرکتی به شما احساس کمبود نفس متوسط تا شدید بدهد.

برای تمرین های بدنسازی خود باید زمان بگیرید و به تدریج زمان را مدیریت کنید و افزایش دهید. همچنین می توانید زمان را خیلی تدریجی افزایش دهید مثلا هر بار ۳۲ ثانیه یا یک دقیقه فعالیت اضافه تر داشته باشید و احتمالا مدت زمانی طول می کشد تا به سطحی که قبل از بیماری می توانستید ورزش کنید، برسید.

نمونه‌هایی از تمرین‌های بدنسازی

مارش رفتن در یک نقطه؛ اگر لازم بود از یک صندلی یا یک سطح ثابت برای حمایت کمک بگیرید و یک صندلی در نزدیکی خود برای استراحت کردن داشته باشید. همچنین می توانید هر بار یک زانو را بالا بیاورید.

پیشرفته تر کردن این تمرین به گونه ای است که  ارتفاع پا را بالاتر ببرید و سعی کنید اگر می توانید به ارتفاع باسن برسانید و زمانی بهتر است این تمرین را انتخاب کنید که امکان پیاده روی بیرون از منزل را ندارید.

بالا رفتن از پله

از پایین ترین پله در خانه استفاده کنید و اگر لازم بود می توانید از نرده ها کمک بگیرید و یک صندلی برای استراحت در نزدیکی خود قرار دهید. علاوه بر این از روی همان یک پله بالا و پایین بروید و هر ده بار پای خود را عوض کنید.

پیشرفته تر کردن این تمرین اینگونه است که ارتفاع پله یا سرعت بالا و پایین رفتن را افزایش دهید و اگر به اندازه کافی تعادل دارید که تمرین را بدون گرفتن از جایی انجام دهید، همچنین می توانید در حین بالا و پایین رفتن یک وزنه هم در دست بگیرید.

پیاده روی

از عصا، چوب زیر بغل و یا واکر در صورت نیاز استفاده کنید و مسیری را انتخاب کنید که تقریبا مسطح باشد. پیشرفته تر کردن این تمرین اینگونه است که مسافت پیاده روی را افزایش دهید یا اگر برایتان امکان دارد، سعی کنید از یک تپه در مسیر خود بالا بروید. همچنین برای ورزش کردن می توانید به فضای آزاد بروید.

دویدن آرام یا دوچرخه سواری

تنها زمانی که از لحاظ پزشکی مشکلی ندارید، دویدن آرام یا دوچرخه سواری را انجام دهید. اگر راه رفتن به اندازه کافی باعث نفس نفس زدن در شما نمی شود و اگر قبل از اینکه دچار این بیماری بشوید می دویدید و یا دوچرخه سواری می کردید، بهترین زمان است که آرام بدوید یا دوچرخه سواری کنید.انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.