سه‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵

معاون آموزشی وزارت بهداشت :

زمان دقیق برگزاری کنکور دستیاری پزشکی مشخص نیست

دکتر حق دوست

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: زمان دقیق برگزاری کنکور دستیاری پزشکی مشخص نیست و به پاسخ دیوان عدالت به نامه وزیر بهداشت بستگی دارد.

 به گزارش مفدا کرمان، علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گروهی از داوطلبان به برگزاری آزمون دستیاری در ۲۰ فرودین معترض بودند و در دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند که مسیر قانونی آن در حال طی شدن است. 

وی افزود: عده‌ای با تفسیری که از قانون و مقررات دارند تصور می‌کنند ۹ ماه فاصله بین برگزاری دو آزمون وجود ندارد و عده‌ای هم معتقدند اگر آزمون مجدد به تعویق بیفتد به دلیل بحث‌هایی مانند سربازی و ... متضرر خواهند شد.

 معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این مسئله که هنوز زمان دقیق کنکور دستیاری مشخص نیست، بیان کرد: وزیر بهداشت  نامه‌ای به دیوان عدالت ارسال کرده که تاکنون پاسخ آن دریافت نشده است. امیدواریم از ۷ فروردین ماه که تعطیلات تمام می‌شود و مراکز اداری شروع به فعالیت می‌کنند به این موضوع رسیدگی شود. با این تغییرات به آموزش و دانشجویان در حال مطالعه   آسیب وارد می‌شود.

 حقدوست گفت: از اردیبهشت سال گذشته زمان برگزاری کنکور دستیاری پزشکی را اعلام کردیم و به دلیل اعتراض دانشجویان ۴۵ روز زمان آن را به عقب انداختیم، اما در شرایط کنونی زمان دقیق برگزاری آزمون دستیاری تنها به نامه وزیر بهداشت و پاسخ دیوان عدالت بستگی دارد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.