شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷

پیام نوروزی رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی ؛

در حال راه اندازی « اولین شبکه تحقیقات سلامت اجتماعی کشور » هستیم

دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، با انتشار پیام، ضمن تبریک بمناسبت آغاز سال نو به همه دانشجویان، اساتید و همکاران در ستاد دانشگاه و مراکز درمانی وابسته، اعلام کرد: ما این افتخار را داریم که « اولین شبکه تحقیقات سلامت اجتماعی » را با موافقت معاون تحقیقات وزارت بهداشت، در حال راه اندازی داریم.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ متن کامل پیام دکتر خانکه که در پایگاه های اطلاع رسانی وابسته به دانشگاه نیز منتشر شده، به شرح زیر است:

   عرض سلام دارم خدمت دانشجویان، اساتید، همکاران بسیار خوبم در ستاد دانشگاه و مراکز درمانی وابسته، سال 1399 را با تمام خوبی ها و بدی هاش به پایان رسید، متاسفانه این سال همراه با پاندمی کووید بود که سراسر دنیا و کشور ما را متاثر کرد.

   از اسفند سال 98 با گسترش این بیماری، مردم در سراسر دنیا و در کشور ما با عذاب روبه رو بودند، حجم زیادی از مردم در دنیا و در کشور ما عزیزانشان را از دست دادند، خانواده هایشان گرفتار شدند، شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فشار آورد و محرومیت ها و محدودیت های مختلف، تحریم های ظالمانه کشورهای ابرقدرت، تاثیر چندین برابر بشکل مستقیم و غیرمستقیم بر جامعه بزرگ و خوب ایرانی گذاشت.

  مردم بسیار خوبی داریم که علیرغم مشکلات اقتصادی، تبعیت می کنند از توصیه های نظام سلامت، نظام سلامت در راس آن مقام وزارت، معاونین محترم، روسای دانشگاه ها و مدیران، پرستاران و پزشکان و همه کادر سلامت شبانه روز در این جبهه بسیار وسیع جنگیدند تا غلبه کنند بر این بیماری ناشناخته با سرعت و گسترش بالا و متاسفانه میرایی بالا ، و تا حدود زیادی هم موفق شدند. علیرغم محدودیت ها، و از دست دادن عزیزان، جزو کشورهایی بودیم که تا کنون سربلند از جنگ با کووید در آمدیم.

   این امر علاوه بر تاثیراتی که بطور مستقیم و غیرمستقیم بر مردم ما گذاشت، تاثیرات مثبتی هم داشت، بگونه ای که ما توسعه ای در زمینه خودباوری داشتیم، به نیروهای داخلی اتکاء می کردیم، خیلی از مشکلات کشور توسط منابع داخلی تامین شد و اقتصاد کشور در این حوزه بگردش در آمد، نظام سلامت توسعه پیدا کرد و با رهبری خوبی که در کل کشور توسط مقام معظم رهبری به عنوان فهیم ترین رهبر جامعه انسانی و در کنار آن با رهبری نظام سلامت توسط مقام وزارت انجام شد، ما توانستیم پیشرفت ها و توسعه زیادی را داشته باشیم.

   دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در طول 30 سال عمر با برکت و عزت خودش، خدمات زیادی در عرصه های مختلف ارائه داده، مرجعیت علمی در حوزه های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان و مدیریت سلامت در حوادث و بلایا چیزی بوده که این دانشگاه فلسفه وجودیش بوده و این فلسفه را همکاران فهیم دانشمند هیات علمی بنده، دانشجویان عزیز و کارمندان دنبال کردند.

   وجود مرکز روانپزشکی رازی به عنوان بزرگترین بیمارستان روانپزشکی از سویی، نقطه قوت برای نظام سلامت و دانشگاه بود که با مدیریت خوب، خدمات درمانی و مراقبتی خوبی به بیماران ارائه شد.

   اولین بیمارستان توانبخشی کشور رفیده، مانند چراغی در بدنه نظام سلامت می درخشد، علیرغم اینکه در نظام سلامت، توجه کمتری به خدمات حوزه های توانبخشی و سلامت روان شده، این دانشگاه این حوزه ها را جدی گرفته است.

   در اواخر سال با نظر مثبت مقام محترم وزارت، اسم دانشگاه به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تغییر پیدا کرد و دانشگاه ماموریت ویژه ای در حوزه سیاستگذاری توانبخشی و سیاستگذاری سلامت اجتماعی را کسب کرد که مورد تایید و تاکید مقامات سلامت و مقامات کشوری قرار گرفته است.

   با همکاری خوبی که همکاران من انجام دادند، منابع مالی برای توسعه دانشگاه تامین شد، خوابگاه ها مجددا فعال شدند و بازسازی شدند، کلاس ها و گروه های آموزشی بازسازی شدند و تعهدات مالی و پرداخت های کارمندی و پرسنلی ما به موقع انجام شد، احکام بموقع صادر شد، خوشبختانه منابع خوبی جذب شد، پروژه های عمرانی مجدد کلید خوردند و برنامه آموزشی و پژوهشی با مشارکت معاونان متناظر در وزارت بهداشت توسعه خوبی پیدا کرد.

   ما این افتخار را داریم که اولین شبکه تحقیقات سلامت اجتماعی با موافقت معاون تحقیقات وزارت بهداشت را در حال راه اندازی داریم، افتخار داریم که همکاران ما در حوزه های مختلف، سرآمد هستند و ان شاالله در سال آینده پیش بینی این است که سالی بسیار خوب برای کل کشور و برای

دانشگاه ما باشد. من امیدوار هستم با تلاش همه جانبه که همکاران ما انجام می دهند و با لطف خداوند رحمان و الرحیم ، و حمایت  مسئولان نظام  و مسئولان نظام سلامت دارند، دانشگاه ما ماموریت متفاوتی که دارد علاوه بر اینکه در سطح کشور می تواند به عنوان مرجع علمی باشد، در میان 22 کشور منطقه شرق مدیترانه و حتی کشورهای آسیایی ان شاالله بتواند راهبر علمی و پژوهشی باشد .

   سال خوبی را برای همه مردم کشورم آرزو می کنم، سالی بدون بیماری، بدون گرفتاری و فارغ از تمام دغدغه های اقتصادی، از طرفی سال آینده ما انتخابات را داریم، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها و حوزه های مختلف را داریم. مشارکت در انتخابات، هم حق مردم است و هم وظیفه مردم است. مشارکت ما نشاندهنده این است که چقدر کشورمان را دوست داریم ، چقدر حاضریم برای کشورمان تلاش کنیم ولی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، " انتخاب درست، لازمه و ضرورت توسعه کشور است ".

 سال خوبی را برای همه مردم آرزو می کنم، ان شاالله سالم باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.