یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶

پیام نوروزی وزیر بهداشت؛

نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست جایگاه ارزنده‌ای در کنار آنان که همه چیز داشتند کسب کند

سعید نمکی

وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰، ضمن تقدیر از خادمان حوزه سلامت و با اشاره به داغ جگر سوز شهدای والامقام مدافع سلامت و طلب آمرزش برای درگذشتگان بیماری کووید۱۹، تاکید کرد که نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی علیرغم مضایق اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریمهای ظالمانه با تکیه بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه ارزنده ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند.

به گزارش مفدا بهشتی به نقل از مفدای ستاد- متن این پیام به شرح زیر است: 

به نام خدا

دلا چو غنچه شکایت ز کار بسته مکن                                                      

که باد صبح نسیم گره گشا آورد

همکاران ارجمند، همراهان فداکار و ایثارگران پرتلاش نظام سلامت

میدانم آنچه در یکسال گذشته بر عزیزانم در عرصه خدمت رسانی به مبتلایان COVID-۱۹ گذشت، ملالی فراموش ناشدنی و تلاشی وصف ناپذیر بود. 

در این نبرد نفس گیر از خط مقدم جبهه سلامت یعنی خانه های بهداشت، پایگاه‌ها و مراکز جامع سلامت تا مراکز درمانی و بیمارستان های تخصصی و  فوق تخصصی در بخشهای دولتی، خصوصی و خیریه، از بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان اورژانس و فوریت های پزشکی، کارشناسان بهداشتی، پرستاران، ماماها، کارشناسان و متخصصان علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پیراپزشکی، دستاندرکاران توانبخشی، پزشکان، داروسازان، دندان پزشکان و پیراپزشکان گرفته تا نیروهای اداری، پشتیبانی و خدماتی، روسای محترم و هیأت رئیسه دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی و معاونین، مدیران و کارشناسان ستادی با کمک دیگر دستگاهها و سازمانهای مردم نهاد و همراهی مردم شریف در روزهای سخت تحریم حماسه ای بی بدیل آفریدند که بی تردید در تاریخ زرین سرزمینمان جاودانه خواهد ماند.

تلخ تر از تحمل این رنج طاقت فرسا، داغ جگرسوز شهادت عزیزانمان بود که پروانه وار تن بر آتش بلا زدند و جان شیرینشان را فدای خدمت به مردم سرزمینشان کردند. یادشان همواره گرامی و صبر و اجر نصیب خانواده های داغدارشان باد.

 در این میان هزاران هموطن در اثر ابتلای به این بیماری سهمگین از دست رفتند و خانواده های بسیاری داغدار شدند و به دلیل وضعیت، حتی نتوانستند در سوگ عزیزانشان مراسم عزا برپا کنند.

اما در میان این همه داغ و فراق و سوز و فشار سنگین، نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی علی رغم مضایق اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم های ظالمانه با تکیه بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه ارزنده ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند و این نیز دستاوردی گرانبها بود که در تاریخ این سرزمین به یادگار خواهد ماند. 

اینک که نرم نرمک بهار با همه زیبایی هایش می رسد امید آن داریم که سالی سرشار از تندرستی و کامیابی با مهار و حذف این ویروس منحوس برای مردم جهان و کشورمان رقم خورد. 

با لطف پروردگار و همت دانشمندانمان، تولید واکسن های داخلی که با توفیق به پیش می رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه ای از واکسن های وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم. 

از خداوند بزرگ برای همه همکارانم در نظام سلامت و خانواده های عزیزشان، سالی پربرکت و همراه با تندرستی و عزت آرزومندم. 

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

انتهای خبر

کد خبرنگار: 110215

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.