شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

پیام معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت فرا رسیدن سال نوی خورشیدی

نوروز

دکتر کوروش عزیزی، با ارسال پیام تبریکی به همگان بویژه خانواده بزرگ و فرهیخته علوم پزشکی شیراز، فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت. وی در این پیام با عرض خدا قوت به کادر درمان و مدافعین سلامت، آرزو نمو تا ابلیس کرونا هر چه سریعتر از ایران و جهان رخت بربندد و دوباره خورشید سلامتی در همه جای دنیا طلوع نماید.

پیام تبریک سال نوی خورشیدی
بسم رب الخالق الربیع
به نام او که زمین را مدور آفرید و فصل ها را پدید آورد و در گردش هر فصل حکمتی قرار داد و بر هر حکمتی هزاران پند برای آدمی آورد.
شاید یکی از والاترین حکمت ها و پندهایی که خداوند در گردش فصل های سال قرار داده، این باشد که هر چیز دنیوی و متعلق به دنیا در گذر است و هیچ چیزی به جز آن تاثیری که در مدت حضور بر محیط خود داشته ایم  برای ماندن و بقاء وجود ندارد و پند دیگری که بر ما می دهد این است که به آنچه ماندنی نیست دل نبندیم.
پائیز زرد و نارنجی با تمام زیبایی های خود آمد و رفت و زمستان نیز با همه ویژگی های خود، آخرین ساعات حضورش را می گذراند و در پی آن بهاری زیبا و دیدنی خواهد آمد که آن نیز نخواهد ماند و جایش را به تابستان گرم و خاطره انگیز خواهد داد.
آنچه که از این آمد و شدها می ماند، خاطرات خوبیست که در ذهن ها به جای گذاشته می شود و تاثیریست که بر دنیای خود و دیگران می نهیم.
سال ۹۹ نیز مانند هر سال دیگری، سرشار بود از تلخی ها و شیرینی ها: فراموش نمی کنیم که در آخرین هفته های سال پیش تا کنون، کشور ما دچار مهمانی ناخوانده به نام کرونا ویروس شده که سلامت، آسایش و اقتصاد ما را درگیر خود نموده است و البته کشور ما انشاالله از این چالش نیز عبور خواهد نمود.
در کنار این تلخی ها و ناملایمات، البته مردم ما همانند همیشه هر چالشی را به فرصت تبدیل نموده و همچون ققنوس از میان خاکستر سر برآورده اند: قطعا حضور و وجود بیماری کرونا ویروس و ایجاد تبعات آن در کنار ایثارگری های مثال زدنی مدافعین سلامت، باعث خواهد شد تا مردم ما قدر سلامتی را بیشتر دانسته و فرهنگ بهداشت، پیشگیری و تندرستی بیش از پیش در ایران عزیز ما ارتقاء یابد.
در آستانه آغاز سال نو از خدایی که سرشار از خوبی، گذشت و مهر است عاجزانه می خواهیم تا سال پیش رو، سال ۱۴۰۰ سالی سرشار از خوبی و اتفاقات زیبا باشد و دیگر هرگز در این کشور خوبان و مومنین شاهد حوادثی این چنینی نباشیم، از خدای الرحمن بخواهیم که چشم هیچ طفلی برای مرگ پدری گریان نشود، هیچ پدری شرمنده خانواده نشود، هیچ مادری چشم انتظار عزیزانش نماند و پروردگار توانمند، برکت و فراوانی را در سال آینده بر کشور ما ارزانی دارد و انشاالله شاهد رفع گرفتاری ها و تنگناهای شدید موجود باشیم.
برای صلح، سلامت و آرامش جهانی دعا کنیم و آرزو کنیم که با آغاز سال نوی خورشیدی، خورشید آرامش و عافیت بر کشور ما و تمامی دنیا تابش خود را آغاز نماید.
از همین امروز از خدای خویش، قدرت و توان، مسئلت کنیم تا بتوانیم سال پیش رو را با جدیت بیشتر و تلاش مضاعف به سالی پر بار و البته با برنامه برای خود و دیگران آغاز نمائیم.
در یک کلام، پیشاپیش سال نو را به همه شما دانشگاهیان عزیز، اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان محترم تبریک گفته و بهترین ها را برای شما آرزو می کنم.
خداوند در سال ۱۴۰۰ فرد فرد شما و خانواده های گرامی شما را در پناه خویش حفظ نماید.
بهارتان نیکو باد، سال نو بر شما مبارک
دکتر کوروش عزیزی
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.