شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

وبینارهای علمی- فناوری، به همت انجمن علمی – دانشجویی فناوری های نوین توانبخشی دانشگاه برگزار شد

دانشگاه علوم توانبخشی

وبینارهای علمی- فناوری، در قالب " همایش فصل نو – فصل نشاط علمی " به همت انجمن علمی – دانشجویی فناوری های نوین توانبخشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و با مشارکت سایر انجمن های علمی – دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ این همایش یک روزه که بصورت مجازی برگزار شد، شامل وبینارهای آشنایی با « استارت آپ و بیزینس پلن ، اصول نوآوری TRIZ ، نحوه نگارش پروپوزال اختراع  (توصیف، ادعانامه ) » و « کارگاه آموزشی عملی نوآوری » بود.

   این گزارش حاکیست، در بخش آشنایی با استارت آپ، " نحوه راه اندازی استارت آپ، نحوه ارزشیابی ایده، نحوه ارزیابی بازار و نحوه نوشتن بوم کسب و کار و بوم ناب " ، توسط امیرمحمد ربیعی آموزش داده شد.

   اصول نوآوری TRIZ، شامل ۴۰ قانون نوآوری تریز ، توسط  احد خلجی تدریس شد و افشین نعمتی و  احد خلجی نیز نحوه پروپوزال نویسی اختراع، نحوه نگارش ادعانامه و توصیف  را آموزش دادند.

   براساس این گزارش، افشین نعمتی و  احد خلجی در " کارگاه عملی نوآوری "، با طرح یک سری مشکلات، از شرکت کنندگان خواستند تا راهکار آن مشکلات را ارائه بدهند و تمرینی برای ایده پردازی باشد. در این کارگاه، به شرکت کنندگان آموزش داده شد تا در محیط های کلینیکی و در رو دررویی با مشکلات، چگونه ایده پردازی کنند و مشکلات را حل کنند، تا از این طریق بتوانند به چگونگی نوآوری و ثبت اختراع نیز پی ببرند.

   گفتنی است؛ انجمن های علمی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تحت نظارت معاونت فرهنگی – دانشجویی این دانشگاه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: طیبی - نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.