جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹

امسال ۳۷۶ حادثه در کردستان روی داد

امسال ۳۷۶ حادثه در کردستان روی داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: امسال ۳۷۶ حادثه در استان روی داد که بیشترین آن مربوط به حوادث جاده‌ای با ۲۸۴ مورد بود.

پیام جلالی روز جمعه اظهار داشت: از این ۳۷۶ حادثه، هشت مورد آتش سوزی جنگل و مراتع، ۱۸ مورد برف و کولاک، یک مورد خدمات مناسبتی، ۱۰ مورد خدمات حضوری، یک مورد دریایی و ساحلی، یک مورد رعد و برق، ۶ حادثه ریزش آوار، سیل و آبگرفتگی یک مورد، حوادث شهری ۱۸ و کوهستان نیز ۲۸ مورد بود.

وی کل حادثه دیدگان در اتفاقات امسال را ۲ هزار و ۳۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: ۶ نفر در آتش سوزی جنگل و مراتع، ۲۷ نفر در حوادث شهری، یک هزار و ۲۷۴ نفر در برف و کولاک، ۳۷ نفر در کوهستان، ۹۵۱ نفر در حوادث جاده‌ای، حوادث شهری ۲۷ نفر، دریایی ساحلی و رعد و برق هر کدام یک نفر و ریزش آوار ۲۱ نفر حادثه دیدند و ۱۰ نفر از خدمات حضوری بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با بیان اینکه ۱۹۹ نفر توسط عوامل و نیروهای امدادی این جمعیت در استان نجات یافتند، ادامه داد: ۱۵۳ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۴۶ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

جلالی افراد اسکان یافته در حوادث امسال(برف و کولاک) را ۵۴ نفر عنوان کرد و یادآور شد: یک هزار و ۳۱۷ نیرو در قالب ۲۲۱ تیم، به حوادث مختلف اعزام شدند و ۷۷ مورد عملیات رهاسازی نیز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه زمان اطلاع رسانی حوادث جاده‌ای از میانگین زمان وقوع تا اطلاع به جمعیت ۵۰ ثانیه و ۵۶ صدم ثانیه بوده است، اضافه کرد: میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده‌ای هم ۱۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه بود.

جمعیت هلال احمر کردستان در حوزه امداد و نجات دارای ۱۷۹ تیم عملیاتی است و در حال حاضر ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در استان به مردم در حوادث خدمات می‌دهند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.