جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

به مناسبت عید سعید نوروز؛

بهاری دیگر با شکوهی شگفت‌انگیز

نوروز

بهاری دیگر با شکوهی شگفت‌انگیز، بساط سبزینه خود را بر طبیعت بی‌رنگ گسترد و رنگ گل‌های گوناگون این سفره گشوده را مزین نمود.

به گزارش مفدا - گناباد، نغمه مرغان خوش الحان فضای دشت و چمن را پر کرد و سردی و سکوت سنگین طبیعت را در هم شکست،همه آمدند،رستند و روییدند.

و نوروز، این باستانی ترین یادمانی همچنان می آید و در مسیر آمدنش،هزار و یک رنگ جادویی را بر صفحه ی نقاشی طبیعت می پاشد و عید یعنی شادمانی،یعنی دگرگونی،یعنی امید برای نو زیستن،....

نوروز، نخستین روز بهار هم هست. در این روز، طبیعت، از خوابی طولانی برمی خیزد و کار و بار حیاتی خویشتن را از نو آغاز می‌کند.

عید نوروز عید طبیعت است. آغاز بهار موسم اعتدال طبیعت و لطافت هوا و تعدیل شب و روز و رهایی از قساوت زمستان و سردی و سیاهی شب های دیر پاست. عیدی همراه با سرود پرندگان و تکبیر جنگل و تسبیح باد و ریزش ابر و فریاد رعد و رویش صحراست. بیایید برخی از خرافات و نقاط منفی و تاریک را از چهره این عید بزداییم و بگذاریم همرنگ طبیعت با صفا باشد و بر جهات مثبت و خدا پسندانه اش بیفزاییم.

جشنی که در آن، از دیرباز، روشنی و زیبایی و زندگی را ستوده و نوروز را جشن گرفته اند.

در آستانه‌ی نوروز، ایرانیان به خانه تکانی می‌پردازند و هم زمان، دل خود را نیز از کینه‌ها پاک می کنند و آماده می‌شوند تا در فصلی تازه، بر شاخه‌های زندگانی شان، عشق و مهر و مهرانگیزی، جوانه بزنند و به شکوفایی بنشینند.

نوروز، یادآور آن است که ما مدام باید جان و جامه و جامعه‌ی خود را پاک و شاد و سرشار از انرژی ناپیدا کرانه‌ی الهی نگه داریم.

گردآورنده: یگانه باقرزاده عضو سرویس فرهنگی مفدا گناباد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.