جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

کلیات تقویم آموزشی نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در سال ۱۴۰۰ مصوب شد/ نشریات برتر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بصورت دوره ای اعلام و تقدیر خواهد شد

ارتباط با رسانه های محلی و استفاده از حضور حداکثری اعضای هیات علمی راهی برای ارتقا و تنوع ارائه مطالب در نشریات دانشجویی است

نشریات دانشجویی

آخرین نشست هم اندیشی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه در سال ۹۹ با حضور مجازی نمایندگان منتخب نشریات دانشجویی در سالن جلسات رازی برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، آخرین نشست هم اندیشی کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه در سال ۹۹ با حضور مجازی نمایندگان منتخب نشریات دانشجویی در سالن جلسات رازی برگزار شد.

"دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی حضور فعالانه نشریات دانشجویی را در تحقق آزاد اندیشی و مطالبه گری صحیح امری ضروری دانست و گفت: یکی از حوزه های موثر در معاونت فرهنگی و دانشجویی نشریات می باشد که هرچه بیشتر سرمایه گزاری شود می تواند آثاری ارزنده را به عنوان مطبوعاتی فعال در دانشگاه رقم زند.

وی ادامه داد: نشریات دانشجویی بایستی ارتباط موثر تری را با رسانه های محلی برقرار نمایند  و زمینه حضور اعضای هیات علمی دانشگاه در این بستر بیشتر از گذشته فراهم شود و با نگاهی به وضعیت سلامت، بهداشت و درمان این منطقه به ارتقا و ارائه تنوع مطالب خود کمک به سزایی نمایند.

"محمدرضا صباغی" کارشناس نشریات دانشگاه ضمن تشریح عملکرد حوزه نشریات دانشجویی در شش ماهه دوم سال جاری گفت: در سال آتی یکی از مهمترین سیاست گذاری های معاونت فرهنگی و دانشجویی بر پایه ی آموزش و توانمندی فعالان این حوزه نهادینه شده است؛ لذا کلیات تقویم آموزشی نشریات دانشجویی دانشگاه که براساس نظر سنجی و درخواست فعالان تدوین گردیده در این جلسه مصوب گردید. در این تقویم تا کنون ۱۰ عنوان دوره ی آموزشی با محوریت هایی همچون حقوق نشریات، مدیریت نشریات، خبرنویسی و خبرنگاری، اصول تولید محتوی استاندارد و غیره در نظر گرفته شده است که هرکدام می تواند شامل چندین جلسه باشد که جزئیات دقیق تر آن به زودی و بعد از تدوین نهایی اعلام خواهد شد.  

وی تصریح کرد: یکی از موارد درنظر گرفته شده در این تقویم با توجه به تاکید اعضای جلسه و در خواست نمایندگان نشریات، استفاده از ظرفیت حداکثری دانشجویان توانمند دانشگاه در کارگاه ها می باشد که در ویرایش نهایی افزوده خواهد شد.  

"سید حمید حسینی" مدیر فرهنگی دانشگاه در ادامه ی گفتگو به خبرنگار سرویس فرهنگی مفداگفت: یکی دیگر از مصوبات این جلسه، تنظیم شیوه نامه ای با درنظر گرفتن کارنامه عملکردی نشریات دانشجویی در سامانه خانه نشریات است تا زمینه معرفی نشریات برتر را به صورت دوره ای که با نظر اعضا بصورت فصلی پیشنهاد گردید  فراهم نماید. لذا بررسی جزئیات این موضوع و ارائه شیوه نامه به جلسه بعدی موکول شد.

همچنین در این جلسه نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه بصورت مجازی و در بستر اسکای روم در این جلسه حضور یافتند و هرکدام به بیان دغدغه های خود در این حوزه پرداختند.

گفتنی است تهیه ژورنال های آموزشی، تقدیر از فعالان نشریات دانشجویی، تنظیم و تشریح امتیازات فعالیت در نشریات به فعالان از دیگر مصوبات آخرین نشست کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.