جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۴

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان خبر داد؛

تایید ثبت نام ۱۰۴۶ نفر برای انتخابات شوراها در کردستان

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان خبر داد؛

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان گفت: با پایان مهلت ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر تاکنون هزار و ۴۶ نفر ثبت نهایی شدند.

مراد جعفری روز چهارشنبه اظهار داشت: تاکنون مراحل ثبت نام هزار و ۴۶ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی تأیید نهایی شده است که ۹۲۱ نفر از این داوطلبان مرد و ۱۲۵ نفر نیز زن هستند.

وی افزود: ثبت نام حضوری تا ساعت ۲۰ در فرمانداری‌ها و به روش غیرحضوری شامل مراجعه به دفاتر پیشخوان، اپلیکشن موبایلی و رایانه شخصی ساعت ۲۴ دیشب پایان یافت.

جعفری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه وزارت کشور در سال جاری چهار شیوه شامل دو روش غیرحضوری و دو روش حضوری را برای ثبت نام در نظر گرفته بود اما بیش از ۶۸ درصد داوطلبان با مراجعه به فرمانداری‌ها و به صورت حضوری ثبت نام کردند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان افزود: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها ۱۷۶ عضو شورا از سوی ساکنان ۳۲ شهر استان انتخاب می‌شوند که سنندج با ۹ عضو بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

جعفری اعلام کرد: شهرهای سقز، کامیاران، مریوان، بانه، بیجار و قروه دارای هفت عضو بوده و ۲۵ شهر دیگر نیز با پنج نفر عضو شورای آنها اداره می‌شود.

وی افزود: در این دوره از انتخابات با توجه تقسیمات جدید سیاسی کشور سه روستای هزارکانیان دیواندره، سنته سقز و حسین آباد سنندج از روستا به شهر تبدیل شده‌اند.

جعفری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۲ شهر و هزار و ۳۱۲ روستا در استان دارای شورا هستند.

وی اعلام کرد: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و امیدواریم همچون گذشته شاهد مشارکت گسترده مردم کردستان باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.