جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰

با حضور رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت

دومین جلسه "ارائه ایده‌های کارشناسانه در حوزه جریان سازی مهدویت" برگزار شد

دومین جلسه ارائه ایده های کارشناسانه در حوزه جریان سازی مهدویت و ماه مبارک رمضان

دومین جلسه ارائه ایده‌های کارشناسانه در حوزه "جریان سازی مهدویت" و "ماه مبارک رمضان" با حضور رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش مفدا، دومین جلسه ارائه ایده‌های کارشناسانه در حوزه "جریان سازی مهدویت" و "ماه مبارک رمضان" با حضور دکتر روح الله محمد علی نژاد عمران رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، ولی الله صحبت‌لو معاون مرکز قرآن‌وعترت وزارت بهداشت و جمعی از صاحب نظران و کارشناسان در حوزه مهدویت برگزار شد.

در این نشست رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، ضمن تبریک عید سعید مبعث، بیان داشت: این عید و این روز، آغاز نزول قرآن است و امیدوارم در پرتوی عنایت پیامبر اکرم (ص) خداوند توفیق پیش از پیش جهت خدمات به صاحت قدس قرآن عزیز و اهل البیت(ع) را به ما عنایت کند.

وی اضافه کرد: به واقع برگزاری چنین نشست‌هایی به نوعی اتاق فکر برای رسیدن به خروجی کاربردی مناسب در مسیر موضوعات مطرح شده است و امیدواریم خروجی این گونه جلسات رسیدن به تصمیمات عملی و ارایه این تصمیمات در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد.

علی‌ نژاد خاطر نشان کرد: در این مسیر جلسات بسیار خوبی در مسیر جریان سازی مهدویت با دانشجویان عزیز فعال در کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی خود داشته‌ایم و این جلسات همچنان با نظم خوبی در حال برگزاری است که همه تلاش خود را جهت حمایت از کانون‌های قرآن‌وعترت و مذهبی خود خواهیم داشت.

در ادامه کارشناسان حاضر در نشست بر موضوعات مختلف از جمله "فرهنگ شدن تلاوت قرآن در جامعه به خصوص در میان اقشار دانشجو و اساتید دانشگاهی"، "ارایه اطلاعات قرآنی مناسب به دانشجویان"، "اهمیت ترجمه قرآن"، "به کار بردن تفسیرهای عمومی مانند تفسیر نور حاج آقای قرآئتی و تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی"، "نظر سنجی از دانشجویان در خصوص اولویت بندی آموزش‌های قرآنی"، "حمایت از کانون‌های مهدویت"، "ساختاربندی کانون‌های مهدویت"، "فعالیت تشکیلاتی کانون‌های مهدویت" و "ایجاد منظومه فکری مناسب در میان فعالان دانشجویی در کانون‌های مهدویت" تاکید شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.