شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

پیام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۰

مفدا تبریز

دکتر مهدی نظری در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال ۱۴۰۰، با تبریک آغاز سال نو و همزمانی آن با اعیاد شعبانیه، بر لزوم امیدواری دانشجویان و پرهیز آنان از یاس تاکید کرده است. همچنین دکتر نظری در این پیام با قدردانی از فعالیت های دانشجویان در حوزه های مختلف مقابله با کرونا، اظهار امیدواری کرده است که شاهد حضور دوباره دانشجویان در دانشگاه باشیم.

به گزارش مفدا تبریز، به مناسبت فرا رسیدن سال جدید و همزمانی آن با خجسته اعیاد شعبانیه، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه پیام تبریکی خطاب به دانشجویان بزرگوار دانشگاه صادر کرد.

متن کامل پیام دکتر مهدی نظری در ادامه می آید: 

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

هم‌آوایی زیبای بهار طبیعت با ایام فرخنده و باسعادت ماه شعبان  که هر دو از باشکوه‌ترین جلوه‌های رحمانی در جهان هستی و نشانه‌ای از قدرت لایزال الهی است را به ملت شریف ایران، خاصه جامعه دانشگاهیان عزیز تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.

بهار، آغاز دوباره سرزندگی طبیعت است و امید در دل ها را زنده می گرداند و نخستین روزهای سال جاری با میلاد یگانه منجی عالم بشریت، مهدی موعود(عج) همزمان گشته است. صاحب زمان(عج) نوید خداوند به همه مومنان منتظر است که تباهی ها و سیاهی ها را به نور رهنمون خواهد ساخت و وعده حتمی الهی است بر مومنان که امیدورانه مقدمات ظهور ایشان را فراهم سازند و یاس و ناامیدی را از خویش دور سازند.

مستکبران بسیار کوشیده اند تا امید را از ضمیر جوانان ایرانی بزدایند و از آنان، انسان های مایوس بسازند؛ اما بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی «بحمداللّه جوان های ما سرشار و لبالب از امیدند. به کوری چشم دشمن که می خواهد امید را در دل ها از بین ببرد، این فروغ را، این روشنی را از دل ها بزداید، بحمداللّه امید در کشور زیاد است؛ این امید را بایستی حفظ کرد.»

در سالی که گذشت کادر درمان و بهداشت در مقابله با کرونا، با از خود گذشتگی، صحنه های ماندگاری را از ایثار و عشق را خلق کردند و جان های عزیزی در راه خدمت سلامت مردمان جامعه تقدیم گردید و همه این فداکاری ها را ارج می نهم و یاد همه شهدای راه سلامت را گرامی می دارم.

در این میان، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز رسالت اجتماعی خویش را فراموش نکردند و با فعالیت های جهادی از قبیل آگاهی بخشی در مورد بیماری کرونا به آحاد جامعه، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی، حضور در مراکز بهداشتی برای شناسایی و مراقبت از بیماران کرونایی، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و... نشان دادند که دانشجویان این زمان همانند  دانشجویان زمان انقلاب و جنگ تحمیلی در راه دفاع از این ملک و ملت تا پای جان ایستاده است. 

قدردان فعالیت های داوطلبانه و جهادی دانشجویان در راه مقابله با کرونا و خدمت به مردم جامعه هستم و بر این باورم  که آنان در نزد باری متعالی، اجر و ثواب بسیار بزرگی دارند که با خدا معامله کرده اند و خداوند، پاداش آنها را به بهترین صورت خواهد داد. 

در سال جدید امیدوارم با کاهش شیوع و نابودی بیماری منحوس کرونا، دوباره شاهد حضور دانشجویان مانند سالیان گذشته در صحن دانشگاه باشیم که دانشگاه متعلق به دانشجویان است و دانشگاه با حضور دانشجویان معنا می یابد و ما همگی خدمتگزار شما دانشجویان هستیم. 

ایامتان پر از خیر و برکت باد. 

دکتر مهدی نظری 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.