پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

دکتر علیرضا خرمی‌مقدم در گفتگوی اختصاصی با مفدا مازندران؛

تیم مدیریت دانشجویی در سال ۹۹ تمام توان خود را برای آسایش و رفاه دانشجویان عزیزمان به کار برد

مازندران / گزارش بازگشایی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگوی اختصاصی با مفدا مازندران گفت: از اعضاء و دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه قدردانی می‌کنم، با کمک و همکاری چند جانبه اعضای شورای صنفی، نیروهای مورد نیاز در بخش‌های مختلف درمانی در سطح استان و نیز مرکز پاسخگویی به تلفن‌ها (call Center) مستقر در مرکز فوریت پزشکی تا حدود زیادی تامین شد و واقعا این اتفاق بسیار اتفاق خوب و کم نظیری بوده است.

دکتر علیرضا خرمی‌مقدم مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مصاحبه اختصاصی با مفدا مازندران، به سوالات مطرح شده پیرامون فعالیت‌های این مدیریت در سال ۱۳۹۹  پاسخ داده است؛ این مصاحبه را در ادامه می‌خوانیم.

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

علیرضا خرمی‌مقدم هستم، دکترای تخصصی فیزیک پزشکی و عضو هیات علمی گروه تکنولوژی پرتوشناسی دانشکده پیراپزشکی. بنده از برج ۱۲ سال ۱۳۹۶ با عنوان مدیر دانشجویی در خدمت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستم.

با توجه به شیوع ویروس کرونا آماده سازی و سرو غذای دانشجویان در این مدت چگونه بوده است؟ 

با توجه به شرایط دانشجویان پزشکی و پرستاری و همچنین پیراپزشکی که می‌بایست بخش زیادی از دروس خود را در بخش‌های بیمارستانی بگذارند و نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان در بخش می‌باشد، لذا با در نظر گرفتن تمام جوانب بهداشتی برای دانشجویان در وعده ناهار در سلف با یک سوم ظرفیت میز و صندلی غذا برای دانشجویان سرو می‌شد. لازم به ذکر است که در سالن سلف دانشجویی مواد ضد عفونی کننده‌ی دست و سطح تهیه شده و دانشجویان قبل از صرف غذا ملزم به ضدعفونی دستان و سطوح میز و صندلی مربوط به خود می‌باشند. برای وعده شام و صبحانه نیز غذا در بسته‌بندی های کاملا بهداشتی در خوابگاه‌های دانشجویی به دانشجویان تحویل داده می‌شود.

در زمان شیوع ویروس کرونا چه تمهیداتی برای خوابگاه‌ها در نظر گرفته شد؟

باید عرض شود که در مرحله اول از کلیه دانشجویان خوابگاهی که در خوابگاه حضور داشتن تست گرفتیم و در اون مرحله ۹ نفر کرونا مثبت تشخیص داده شدند که آن‌ها را در مهمانسرای دانشگاه قرنطینه کردیم. در آن مرحله از حدود ۳۵۰ نفر تست گرفته شد . همچنین برای خوابگاه‌ها نیز مواد ضد عفونی کننده‌ی دست در ورودی خوابگاه‌ها تعبیه شد و به طور منظم تمام سطوح عمومی خوابگاه‌ها توسط پرسنل ضد عفونی می‌شود. برای ظرفیت خوابگاه و اسکان دانشجویان نیز طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونای دانشگاه در هر اتاق حداکثر دو دانشجو اسکان داده شده است و سعی بر این شده که با آموزش‌هایی که به دانشجویان داده شده و می‌شود تاکید شود که از رفت و آمد به اتاق‌های غیر تا حد امکان جلوگیری گردد.

فعالیت شورای صنفی دانشجویان در زمان شیوع ویروس کرونا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

در این خصوص برخود وظیفه می‌دانم که از این تریبون از تمامی اعضای شورای صنفی، دبیران و بخصوص دبیر مرکزی شورای صنفی نهایت قدردانی را داشته باشم؛ چرا که با کمک این عزیزان و همکاری چند جانبه اعضای شورای صنفی، نیروهای مورد نیاز در بخش‌های مختلف درمانی در سطح استان و نیز مرکز پاسخگویی به تلفن‌ها (call Center) مستقر در مرکز فوریت پزشکی تا حدود زیادی تامین شد که واقعا این اتفاق بسیار اتفاق خوب و کم نظیری بوده است.

عملکرد مدیریت دانشجویی را دراین یک سال چگونه ارزیابی می‌کنید ؟

در واقع این سوال را معاونت محترم فرهنگی دانشجویی باید پاسخ دهند چرا که در این خصوص اگر بنده اظهار نظر کنم خودارزیابی بوده و شاید حمل بر خودستایی باشد ولی لازم می‌دانم که به این نکته اشاره نمایم: بنده و تمام تیم مدیریت دانشجویی تمام توان و سعی خود را جهت آسایش و رفاه دانشجویان عزیزمان به کار بردیم تا با کمک همدیگر بتوانیم این دوره‌ی واقعا طاقت فرسا را بگذرانیم و شایسته است که در همین جا از همه‌ی همکاران بزرگوار خودم و روسای ادارت حوزه‌ی مدیریت دانشجویی از طرف خودم نهایت قدردانی و سپاس را داشته باشم. 

کلام آخر؛

امیدوارم در این یک سال اخیر که شیوع ویروس کرونا باعث اختلال در نظام طبیعت و زندگی عادی مردم میهنم شده است بنده‌ی کوچک توانسته باشم در جایگاه یک خادم برای دانشجویان  انجام وظیفه‌ی مثمر ثمر کرده باشم و از همه‌ی دانشجویان عزیز و همکاران بزرگوارم  که در این مدت با بنده همکاری داشته‌اند نهایت سپاس و امتنان را دارم و آرزوی سلامتی برای همه‌ی مردم سرزمینم  بخصوص دانشجویان و رهپویان علم را دارم و امید به اینکه کاستی‌هایی که در بنده  مشاهده کردند را به بزرگ‌منشی خود بر من ببخشایند. و در پایان ........

اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز
هر سال این فکر را به یادمان می آورد.

سال نو می‌شود. زمین نفسی دوباره می کشد. برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند
و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره…

من…تو…ما…

کجا ایستاده‌ایم؟ سهم ما چیست؟.. نقش ما چیست؟… پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟……
                            زمین... سلامت می‌کنیم و ابرها ... درودتان باد و
                                            چون همیشه امیدوار و سال نو مبارک…

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.