چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱

طرح بسیج سلامت نوروزی در کردستان آغاز شد

طرح بسیج سلامت نوروزی در کردستان آغاز شد

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی با فعالیت ۲۰۰ بازرس بهداشت محیط در قالب ۲۴ تیم از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال جدید در استان اجرا می‌شود.

دکتر ابراهیم قادری اظهار کرد: برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط استان با اولویت مدیریت بیماری کووید 19در نوروز ۱۴۰۰ اجرا می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در طرح بسیج سلامت نوروزی سال جدید، بیش از ۲۰۰ نفر از بازرسان بهداشت محیط در قالب ۲۴ تیم بازرسی مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه برداری از آب، مواد غذایی و سطوح فعالیت می‌کنند.

دکتر قادری بیان کرد: تیم‌های مذکور با اولویت نظارت بر مراکز، اماکن پر تردد، کنترل رفتارهای پر خطر در راستای مدیریت بیماری کووید 19 و نظارت بر سامانه های آبرسانی فعالیت و طرح مذکور را اجرا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این طرح از ۲۵ اسفند ماه سال جاری لغایت ۱۵ فروردین ماه سال آتی از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب که با توجه به موقعیت مکانی و زمانی تا ساعت ۲۴ قابل تغییر است، در ساعت های اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل همراه با آنکال بعد از ساعت تیم های کشیک تا ۸ صبح روز بعد، در سراسر استان اجرا می‌شود.

طبق اظهارات معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، هماهنگی های لازم با سازمان‌های مربوطه از جمله استانداری، فرمانداری ها، شهرداری ها، اتاق اصناف، و... به منظور تشکیل گشت مشترک و کنترل و نظارت بر پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی به ویژه فروشگاه‌های زنجیره ای و توزیع و فروش موادغذایی در بازارهای موقت مانند بازارهای هفتگی، فصلی و روز بازارها در شهرهایی که مجاز به برگزاری هستند،  انجام خواهد شد.

دکتر قادری اظهار داشت: در مدت زمات یادشده از مواد غذایی صنعتی، سنتی و همچنین آب آشامیدنی نمونه برداری صورت گرفته و در کل نظارت بر مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی، فروشندگان ثابت و سیار مواد غذایی و کنترل کیفی آب آشامیدنی سطح شهر و روستاها به شکل جدی و تشدید یافته انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح هرگونه مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، بدون مشخصات و یا آلوده ضبط و معدوم می شود افزود: علاوه بر هدایت و برنامه ریزی‌های ستادی، توسط پرسنل این معاونت نظارت استانی بر شهرستان‌ها نیز انجام می شود.

دکتر قادری در پایان با بیان اینکه سامانه ۱۹۰ پل ارتباطی مردم با معاونت بهداشتی در ایام نوروز است، اعلام کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف بهداشتی را به این سامانه شبانه روزی گزارش دهند تا بازرسان ما در کوتاهترین زمان ممکن  به شکایات مردمی رسیدگی نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.