چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹

عذرخواهی وزارت بهداشت از داوطلبان آزمون دستیاری/ زمان آزمون تا فردا اعلام می‌شود

آزمون دستیاری

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: از داوطلبان آزمون دستیاری عذرخواهی می کنم و ظرف امروز و فردا تاریخ برگزاری آزمون دستیاری پزشکی اعلام خواهد شد

به گزارش مفدا - گناباد و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت خطاب به داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی گفت: با داوطلبان چهل و هشتمین آزمون دستیاری به دلیل ایجاد شرایط بحرانی احساس همدردی می کنم و اگر درصدی در این بحران بنده مقصر باشم عمیقا از همه داوطلبان اعم از مخالفان و موافقان برگزاری آزمون پوزش می طلبم.

 تصریح کرد:گروهی از داوطلبان که معترض برگزاری آزمون دستیاری در ۲۰ فرودین هستند در دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند و این شکایت مسیر قانونی خود را طی می کند. داوطلبان موافق و مخالف برگزاری این آزمون دلایل خاص خود را برای این تصمیم دارند. عده ای که حق خود می دانند و با تفسیری که از قانون و مقررات دارند فکر می کنند زمان ۹ ماه فاصله بین برگزاری این دو آزمون اتفاق نیفتاده است و عده ای هم معتقد هستند اگر آزمون مجدد تعویق بیفتد به دلیل بحث هایی مانند سربازی و غیره متضرر خواهند شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: من همه دغدغه های داوطلبان آزمون دستیاری را درک می کنم و صمیمانه در این ساعات پایانی سال از همه آنها پوزش می خواهم.

حق دوست گفت: تمام تلاش خود را به عنوان مسئول پاسخ گو در این سیستم انجام دادم و هر کاری که می توانستم انجام داد تا جو را آرام کنم اما بر اساس عرف و تفسیری که از مقررات نوشته شده بر می آید واقعا برداشت ما این است آزمون ۲۰ فرودین دستیاری که باید در ۲۰ اسفند برگزار می شد کاملا قانونی است و ابهامی در این زمینه نیست و اینکه می گویند فاصله ۹ ماه بین این دو آزمون اتفاق نیفتاده به این دلیل است که شاید برداشتان از آن مقررات  وآیین نامه صحیح نبوده باشد یا برداشت ما با آن افراد متفاوت است.

اعلام منابع آزمون دستیاری در اردیبهشت سال ۹۸

وی بیان کرد: منابع آزمون دستیاری در اردیبهشت سال ۹۸ به داوطلبان اعلام شده است و چیزی تغییر نکرده است اما این بحث از دامنه معاونت آموزشی وزارت بهداشت خارج شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: در چند روز گذشته هر روز دو تا سه ساعت بنده شخصا و مدیران مرتبط برای به نتیجه رساندن بحث رفت و آمد کردیم با بزرگواران قوه قضاییه صحبت کردیم آنها هم در این گرفتاری آخر سال برای این موضوع وقت گذاشتند اما تصمیم گیری در این زمینه سخت است.

حق دوست اظهار  کرد: دو ساعت پیش آخرین جلسه را در خصوص زمان برگزاری آزمون دستیاری با مسئولان قوه قضاییه داشتیم از معاونان دیوان تشکر می کنم که برای این موضوع وقت گذاشتند و استدلال های دو طرف را شنیدند و تا پایان وقت امروز ۲۷ اسفند نتیجه قانونی و برداشت را اعلام می کنند.

وی اظهار کرد: امیدوارم هر چه خیر است، تصمیم گیری شود و اینکه داوطلبان مردد هستند احساس خوشایندی نیست و داوطلبان از وقت خود بهترین استفاده را ببرند و مطالعات خود را انجام دهند و ظرف امروز و فردا تاریخ برگزاری آزمون دستیاری پزشکی اعلام خواهد شد و باز هم پوزش می خواهم و تاکید می کنم که برای حل و فصل ماجرا هر چه در توان داشتم به کار بردم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.