چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

نشست پایان سال معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه با معاونان دانشکده ها برگزار شد

دکتر محمدحسین پورغریب

دکتر پورغریب تأکید کرد با راه اندازی تلویزیون اینترنتی معاونت دانشجویی فرهنگی، اکنون می توانیم بسیاری از برنامه ها را بصورت زنده و با مشارکت مراکز فرهنگی برگزار کنیم.

به گزارش مفدا تهران، 

این نشست روز دوشنبه 25 اسفند 99 باحضور دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، معاونان دانشجویی فرهنگی دانشکده ها، مسئولان و اعضای هیئت علمی فعال در زمینه های فرهنگی و مدیران و مسئولان معاونت دانشجویی فرهنگی باهدف بررسی فعالیت های انجام شده فرهنگی در حوزه دانشجویی، ارائه گزارش و برنامه ریزی برای جذب دانشجو و بهبود فعالیت های فرهنگی در سال آینده، از ساعت 13 تا 15 در کتابخانه پسران کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار شد.
ابتدای نشست دکتر رستمیان ضمن تشکر و گفتن خداقوت به مسئولان حاضر درجلسه، گفت: بعضی وقت ها ما فکر می کنیم که فقط مسایل آموزشی و پژوهشی مهم است و آثارها فقط کتاب است. درواقع اتفاق خوبی که امسال برای خوابگاه ها افتاد، وضعیت خوابگاه ها خیلی بهتر شد، خیلی جای تشکر و تقدیر دارد، از همه کسانی که کمک کردند، خیرین و کارکنان دانشگاه باید تشکر کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در وزارتخانه یک کارگروه مسئولیت پذیری اجتماعی راه اندازی شده و در آن قرار است غیر از حیطه های علمی، پژوهشی و آموزشی، در حیطه های دیگری هم مانند مسئولیت پذیری اجتماعی، دانشگاه کار کند. بحث خیلی مهمی است که از مسئولان دانشکده ها درخواست دارم اگر کاری در این زمینه انجام شده مطرح کنید و اگر هم برنامه ای برای سال آینده دارید، عنوان کنید تا در حد توان از طریق وزارتخانه به شما کمک کنیم.
معاون فرهنگی دانشگاه با تأکید بر اینکه امروز باید شما صحبت کنید و می خواهیم عملکرد خوب شما را ببینیم، گفت: امید دارم در سال جدید عملکردی بهتر برای دانشگاه، دانشجویان، کارکنان و کشور عزیزمان داشته باشیم.
بعد از آن دکتر پورغریب ضمن خوشامد گویی به حاضران، گفت: فعالیت های حوزه دانشجویی فرهنگی دانشگاه در ستاد، سه ضلع دارد و آن ها شامل معاونت دانشجویی فرهنگی، معاونت فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری می شود که در حال حاضر این سه حوزه با هم هماهنگ هستند و این یک فرصت است. برای مثال ما اولین برنامه مشترک خود با نهاد رهبری را در ماه رمضان انجام دادیم و تاکنون با دفتر نهاد در سال 99، بسیاری برنامه مشترک برگزار کردیم.
دکتر پورغریب با ابراز تأسف به دلیل شیوع کرونا، تصریح کرد: باتوجه به اینکه فعالیت های فرهنگی، ورزشی و ... نیاز به حضور افراد دارد، نگرانی داشتیم که مشارکت دانشجوها را از دست بدهیم، ولی الان که در آخر سال هستیم آن نگرانی تقریباً دیگر وجود ندارد زیرا در همه حوزه ها یاد گرفتیم و توانمند شدیم که چطور کارها را جلو ببریم.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه با تأکید بر اینکه در معاونت دانشجویی، تمرکززدایی را شروع کردیم، از معاونان دانشکده ها خواست در سال آینده به این موضوع توجه بیشتری کنند و آن را خیلی قوی تر کنند.
وی درخصوص راه اندازی تلویزیون اینترنتی دارالفنون نیز گفت: یکی از کارهایی که ما کردیم، به برنامه های مجازی و آنلاین در حوزه دانشجویی فرهنگی عنوان «تلویزیون اینترنتی دارالفنون» دادیم و شامل برنامه هایی بود که پخش زنده آپارات داشت و برنامه های اسکای روم و تری تپ را نیز بصورت گسترده در همه زمینه ها به کار گرفتیم.
دکتر پورغریب خطاب به معاونان گفت: با کارشناسان در قالب همان شورای فرهنگی دانشکده ها که رویکرد دانشجویی، کارمندی و هیئت علمی دارد، تقویم فرهنگی خوبی را برای سال 1400 بنویسید و ما هم تلاش می کنیم حمایت های بیشتری انجام بدهیم تا بتوانیم برنامه های خوبی برای دانشجویان داشته باشیم.
وی با بیان اهمیت جذب دانشجو در برنامه های فرهنگی، گفت: جذب مخاطب بسیار موضوع مهمی است که باید هماهنگی و سیستم اطلاع رسانی خوبی با همکاری روابط عمومی دانشکده و دانشگاه داشته باشید و برنامه ها را بخوبی اطلاع رسانی کنید.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه دلیل عدم برگزاری جشنواره دانشجویی ابن سینا در سال جاری را در عدم حضور دانشجویان برشمرد و تصریح کرد: جشنواره دانشجویی ابن سینا برگزار نشد زیرا بدون حضور آنان هیچ لطفی نداشت. بنابراین تصمیم گرفتیم از دانشجویان در دو بخش دستیاران ارشد به دلیل کمک ها و زحمات بسیاری که در بیمارستان ها می کشند و بخصوص در یک سال گذشته و همچنین فعالان فرهنگی، ورزشی و صنفی تجلیل کنیم.
درپایان دکتر پورغریب از معاونان و فعالان فرهنگی حاضر در جلسه خواست تا درخصوص برنامه هایی که در سال 99 انجام دادند و همچنین مواردی که اشاره شد، نقطه نظرات و صحبت های خود را بیان کنند.
عکس دسته جمعی حاضران در جلسه مقابل کتابخانه کوی پسران، پایان بخش برنامه بود.
خبرنگار و عکاس: حسین شیخ محمدی

کد خبرنگار: 240101

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.