چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

محیا فیروزی خردسالترین نابغه قرآنی جهان اسلام لقب گرفت

محیا فیروزی خردسالترین نابغه قرآنی جهان اسلام لقب گرفت

کارمند شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدابنده استان زنجان که دانشجوی کاردانی به کارشناسی رشته بهداشت عمومی ترم ۴ دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سنندج است،گفت:دو فرزند دخترم در سن خردسالی موفق به حفظ کامل قرآن کریم شدند

مجتبی فیروزی پدر این نابغه قرآنی در گفتگو با مفدا کردستان اظهار داشت:دختر بزرگم مهسا خواهر بزرگتر محیا در سن ۸سالگی حافظ کل قرآن کریم شد و خردسالترین حافظ کل قرآن کریم شهرستان خدابنده استان زنجان در سال ۹۵ لقب گرفت.همچنین دارنده مدرک بین المللی حفظ کل قرآن کریم ۳ زبانه از استان قم است.
وی که مراقب سلامت ناظر در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی زاغج شهرستان خدابنده است،در مورد ۲ دختر نابغه قرآنی خود افزود:دختر کوچکم محیا فیروزی در روز ۲۲ بهمن سال ۹۹ در مدت‌ ۱۰ ماه حافظ کل قرآن کریم شد و خردسالترین حافظ کل قرآن کریم کشور شد و به عنوان کوچکترین نابغه قرآنی جهان اسلام هم معرفی شده است.
وی در مورد استعداد دخترانش در زمینه حفظ قرآن کریم اذعان داشت:با توجه به اینکه مهسا فرزند بزرگ ما حافظ کل قرآن کریم بود،بر اساس این احتمال که محیا دختر کوچک ما نیز توان و استعداد حفظ قرآن کریم را داشته باشند با اسرار خود محیا از فروردین سال ۹۹ شروع به حفظ قرآن با همکاریمادرش کرد و توانست درمدت ۱۰ ماه و در ۲۲ بهمن امسال حافظ کل قرآن کریم شوند.
فیروزی در مورد فعالیت های قرآنی دخترش گفت:محیا زمانی که ۳سال و نیمه بود وارد جامعه القرآن کریم شهرستان خدابنده شدد و دوره های آیات و احادیث،حروف عربی،روخوانی و روانخوانی رو گذراند،شروع به حفظ قرآن کرد و موفق به حفظ کل قرآن در عرض  ۱۰ ماه شد.همچنین گواهینامه آیات و احادیث،حروف عربی، روخوانی،روانخوانی و حفظ کل قرآن کریم را کسب کردند.
پدر نابغه قرآنی جهان اسلام که ساکن روستای آبی سفلی شهرستان خدابنده استان زنجان است در ادامه افزود:استعداد و تلاش محیا در کنار آموزش های مربی خانم طارمی و مادرش موجب شد که او بتواند حفظ قرآن کریم را در مدت ۱۰ ماه فرا گیرد و بعنوان نابغه قرآنی جهان اسلام شناخته شود.
به گفته پدر این نابغه قرآنی جهان اسلام،مهسا خواهر بزرگ محیا درورزشهای رزمی رشته کاراته کمربند قهوه ای دارد و عنوان دارمدال طلای کشوری است.همچنین در مدرسه تیزهوشان فرزانگان شهرستان خدابنده در پایه هفتم تحصیل می کند و هم اکنون در ترم ۱۰ زبان انگلیسی مشغول به تحصیل است.
فیروزی در پایان از همسر خود برای تربیت ۲ دختر فعال قرآنی قدردانی کرد چرا که تلاشهای مادرانه او چنین موفقیت هایی را به همراه داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.