چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت:

کرونا، فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای ورزشی در میان دانشجویان علوم پزشکی بود

المپیاد

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت واستقبال خوب دانشجویان علوم پزشکی از این نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: کرونا نه تنها تهدید، بلکه فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای ورزشی در میان دانشجویان علوم پزشکی بود.

دکتر محمد کوشکی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه همه ساله در اسفندماه، المپیاد ورزش‌های همگانی به‌صورت حضوری در خزرآباد ساری برگزار می‌شد و دانشجویان استقبال بسیار خوبی از این مسابقات داشتند، با شروع پاندمی کرونا و تعطیلی بخش آموزش و مسابقات ورزشی، شکل برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی تغییر کرد و به صورت مجازی تبدیل شد. برگزاری مسابقات به صورت مجازی و غیرحضوری، رویکرد نوینی است در ورزش دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در همه جا و هر زمان از وقت‌شان برای تمرین و شرکت در مسابقات استفاده کنند. با توجه به اینکه امکان فارغ‌التحصیلی دانشجویان در دوران کرونا، عملا آن‌ها را از امتیاز شرکت در مسابقات و المپیادهای ورزشی  محروم می‌کرد، این المپیاد می‌تواند راهگشای این دانشجویان و عدم وقفه ورزشی برای سایر دانشجویان باشد.

  قائم مقام فنی و اجرایی ستاد برگزاری اولین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت اظهار کرد: "اولین المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور" به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در ۶ رشته ورزشی (دارت، طناب زنی، روپایی، آمادگی جسمانی ، هدف زنی والیبال، و دوچرخه سواری برگزار  می‌شود که خوشبختانه رشته دارت در هفته گذشته برگزار شد و بعد از داوری و بررسی‌های لازم، نفرات نخست در بخش دختران و پسران مشخص شد.

وی خاطرنشان کرد: طراحی رشته‌های ورزشی این دوره از  مسابقات نسبت به مسابقاتی که تاکنون برگزار شده، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است و سطح مهارتی اجرای آن بالاتر است.

 رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این المپیاد به دو شکل انفرادی و تیمی برگزار می‌شود، افزود:  این المپیاد مجازی در پنج رشته ورزشی به صورت انفرادی و در ۴ رشته ورزشی به‌صورت تیمی مورد ارزیابی و  محاسبه  قرار خواهد گرفت. 

نفرات برتر رشته دارت در دو بخش دختران و پسران مشخص شدند/ مسابقات ۵ رشته باقی‌مانده، فروردین ماه برگزار می‌شود

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه داوری مسابقات رشته دارت در دو بخش دختران و پسران انجام شد و نفرات برتر اعلام شد، خاطرنشان کرد: مسابقات ۵ رشته ورزشی دوچرخه‌سواری، هدف زنی والیبال، طناب زنی، روپایی و آمادگی جسمانی در دو بخش دختران و پسران، فروردین‌ماه برگزار خواهد شد.

کوشکی در خصوص رشته‌های ورزشی این المپیاد گفت: در خصوص رشته‌های ورزشی هدف زنی والیبال، طناب زنی و آمادگی جسمانی باید اشاره کرد که فیلم‌های ارسال شده دانشجویان شرکت کننده در المپیاد به دو شکل انفرادی و تیمی مورد داوری قرار خواهد گرفت. در بخش انفرادی به نفرات برتر اول تا سوم و در بخش تیمی به تیم‌های برتر اول تا سوم، حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

او افزود: همچنین رشته ورزشی دارت فقط به صورت تیمی برگزار شد و این مسابقات به صورت آنلاین مورد داوری قرار گرفت و تیم‌های برتر اول تا سوم حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رشته‌های ورزشی دوچرخه سواری و روپایی فقط به صورت انفرادی برگزار خواهد شد و به نفرات برتر اول تا سوم حکم ، مدال و جوایز نقدی اهدا خواهد شد. ضمن آنکه رتبه‌بندی المپیاد در بخش دختران و پسران به تفکیک بر اساس امتیازبندی نتایج اول تا ششم مقام آوران در هر رشته محاسبه خواهد شد و در پایان حکم و کاپ تیم برتر به دانشگاه های حائز مقام اهدا می‌شود.

کوشکی یادآور شد: رتبه بندی نهایی المپیاد بر اساس مجموع امتیاز بندی کلی دو بخش دختران  و پسران انجام خواهد شد  و به سه مقام برتر کاپ و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد. همچنین تعداد دانشجویان شرکت کننده هر دانشگاه  حداکثر  ۲۲ نفر (۱۱نفر در بخش دختران  و۱۱ نفر در بخش پسران)  است.

او با اشاره به اینکه مراسم رونمایی از پوستر نخستین المپیاد مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت چند روز گذشته با حضور مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی و همچنین دکتر افسانه صادقی معاون ایشان در دفتر اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این پوستر سعی کردیم تمامی المان‌ها و نشانه‌های رشته‌های ورزشی حاضر در المپیاد را با طرح و رنگ‌بندی خاص، معرفی کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.