چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

به صورت وبینار و به میزبانی مفدا کرمان؛

نشست منطقه‌ای مدیران مفدا جنوب شرق کشور برگزار شد

جنوب شرق

نشست منطقه‌ای مدیران مفدا جنوب شرق کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد. در این نشست به تبادل نظرات و چالش‌های پیش روی شعب مفدا منطقه جنوب شرق پرداخته و مهمترین چالش‌ها و موانع پیش‌روی فعالیت‌ها تشریح شد.

به گزارش مفدا ایرانشهر به نقل از مفدا کرمان، در ابتدای این نشست مدیران مفدا دانشگاه های جنوب شرق کشور به تشریح مسائل و مشکلات مختلف خود پرداختند. از جمله مباحث مطرح شده از سوی مدیران مفدا منطقه جنوب شرق ، نبود تجهیزات و امکانات فنی سمعی و بصری شعب دانشگاهی مفدا، چالش های پیرامون بازنشر اخبار در وب سایت وزارتخانه، کمبود نیروی انسانی، بحث آموزش، کار دانشجویی، اینترنت و بسته‌های اینترنت و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی مطرح شد.
عادل فندرسکی‌نژاد دبیر شورای مشورتی شعب دانشگاهی مفدا در خصوص بازنشر اخبار گفت : این موضوع چالش بسیاری همکاران سراسر کشور بوده است و برای رفع ابهامات تدابیری در نشست شورای مشورتی اتخاذ گردیده است.
وی در همین رابطه افزود: کیفیت اخبار از لحاظ شاخص های ۱۵ گانه نیز مساله حائز اهمیت در بازنشر اخبار است.
وی تصریح کرد : با بررسی‌هایی که  توسط همکاران انجام  می شود مشخص می شود نیمی از اخبار ارسالی به پیشنهاد باکس شاخص های ۱۵ گانه رعایت نشده است.
فندرسکی نژاد بیان داشت: اگر شاخص های مصوب شده در اخبار ارسالی رعایت شوند اخبار در همان روز در سایت وزارتخانه منتشر می شوند.
 وی همچنین در خصوص یکی دیگر از چالش های باز انتشار اخبار سخن به میان آورد و افزود :  بررسی اخبار از سوی همکاران با توجه به  حجم  زیاد اخبار پیشنهادی به باکس از سوی شعب دانشگاهی است که در مجموع تعداد ۲۵ الی ۳۰ خبر به سایت وزراتخانه باید ارسال شود.
 دبیر شورای مشورتی شعب دانشگاهی مفدا گفت: دوره های آموزشی در قالب سامانه آموزشی در سال جدید راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به پیشنهاد برخی از همکاران در خصوص برگزاری دوره های منطقه و دانشگاهی گفت: در پانزدهمین جلسه شورای مشورتی شعب دانشگاهی مفدا مسائلی به تصویب رسید و دوره های آموزشی در اردیبهشت فروردین برگزار خواهد شد.

صادق امیری دبیر منطقه جنوب شرق و مدیر مفدای دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن طرح چالش های مهم منطقه جنوب شرق کشور، با تاکید بر محرومیت این منطقه خواستار توجه ویژه به دانشگاه های این قطب برای رفع مشکلات شد.

در ادامه سایر چالش های مطرح شده در این نشست به تبادل نظر گذاشته شد.

تصویب برگزاری دوره های آموزشی درون قطب از مصوبات نهایی این نشست بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.