چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی؛

همایش "فصل نو، فصل نشاط علمی" در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

مراغه

همایش «فصل نو، فصل نشاط علمی » با محوریت " آشنایی با استارت آپ‌ها و کسب و کارهای دانش بنیان در دانشکده علوم پزشکی مراغه به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش مفدا مراغه، همایش مجازی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه  با عنوان "فصل نو، فصل نشاط علمی" در دانشکده علوم پزشکی مراغه و با حضور احسان نوری مدیر آموزش شتاب دهنده تخصصی سکو  برگزار شد.

در ابتدای این همایش،بهزاد موسی زاده  مدیر فرهنگی  و امور دانشجویی دانشکده  علوم پزشکی مراغه، ضمن خیر مقدم به دانشجویان نو ورود، گزارشی از فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی این دانشکده ارائه کرد.

در ادامه برنامه احسان نوری  مدیر آموزش شتاب دهنده تخصصی سکو به گفتگو پرداخت و در مورد خودشناسی گفت: خودشناسی از جمله مفاهیمی است که برای تمامی انسان‌ها در مراحل مختلف رشدی مطرح می‌شود. اغلب افراد گمان می‌کنند به صورت کامل خود را می‌شناسند. اما زمانی که از آن‌ها درباره اهداف، ارزش‌های زندگی‌شان و دیگر مسائل پرسیده می‌شود، به خود نیز نمی‌توانند پاسخی مناسب دهند. باورها، علایق، احساسات، نیازها و بسیاری از چیزهای دیگر در طول زندگی تغییر می‌کند.

ایشان در ادامه افزود : خودشناسی یعنی تلاش انسان برای یافتن بهترین مسیر زندگی، تلاشی که عوامل ارثی و محیطی در آن تأثیرگذار هستند. همه افراد به دنبال رسیدن به  سعادت و کمال هستند، اما خودشناسی به افراد کمک می‌کند تا جست و جو را به شکلی سنجیده و آگاهانه دنبال کنند. شناخت خود یعنی شناختن قدرت‌ها و ضعف‌ها، علایق و ترس‌ها، خواسته‌ها و آرزوها که در نهایت به شناخت هدف در زندگی منجر می‌شود. از طرفی خودشناسی به ما کمک می‌کند تمام الگوهای فکری مخرب و عادت‌های ناسالم خود را بشناسیم و آن‌ها را اصلاح کنیم. با تقویت این مهارت، می‌توانید در زندگی تصمیمات بهتری بگیرید و درموقعیت‌های گوناگون، واکنش‌های رفتاری عاقلانه‌تری نشان دهید.

وی در ادامه وبینار در مورد ایده پردازی به گفتگو پرداخت : 

در واقع یک نوع تصور ذهنی بوده که در شرایط های کمبود و نیاز، ارائه می شود و در نتیجه گامی موثر برای رشد و پیشرفت از شرایط فعلی می باشد. شما با ایده پردازی می توانید شرایط را به صورت کاملا متفاوت رسم کرده و تحول جدیدی را در زمینه مربوطه به وجود آورید.

یادتان باشد، برای ایده پردازی ناب باید ذهنتان را در هر شرایطی تقویت کنید؛ حتی در شرایط کاملا بحرانی، زیرا بسیاری از ایده ها حاصل کمبود و فقر امکانات است. در واقع شما اگر همه چیز را در اختیار داشته باشید دیگر جایی برای ایده پردازی باقی نمی ماند.

شما اگر نگاهی به تاریخچه اختراعات داشته باشید می بینید که واقعا مخترعان به دلیل کمبود ها دست به کار شده اند. پس بیایید از همین الان ادیسون پنداری را در خود تقویت کنیم تا زمینه ای برای نسل های آینده فراهم شود. حال برای شما این سوال پیش می آید که واقعا چگونه ایده پردازی کنیم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده بوده و باید به این نکته توجه داشت که لازم نیست برای ایده پردازی به خودمان فشار بیاریم بلکه با اعتماد به نفس کافی و شناخت پیرامون خود شرایطی را برای مغزمان به وجود آوریم تا جوانه ی ایده خود را شکوفا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.