چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی منطقه مرکزی ایران؛

برگزاری کارگاه آموزشی اصول تمرینات ورزشی و تغذیه صحیح در افراد چاق و دیابتی

کارگاه آموزشی تربیت بدنی

کارگاه آموزشی "اصول تمرینات ورزشی و تغذیه صحیح در افراد چاق" با مدرسی دکتر اسکندری، دکترای فیزیولوژی ورزشی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی منطقه مرکزی در کاشان برگزار گردید.

به گزراش مفدا یزد،  محمدرضا ساده رئیس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد و دبیر منطقه مرکزی برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی را برای ارتقا علمی و تخصصی کارشناسان تربیت بدنی لازم و ضروری دانست و ایام کرونا را فرصت خوبی دانست تا مدیران و کارشناسان ورزشی به ارتقاء علمی خود بپردازند.


در ادامه اسکندری، مدرس دوره  در خصوص آمار بالای چاقی در کشور سخن گفت و بیان داشت در کشورهای پیشرفته ۹۰ درصد هزینه در پیشگیری می‌باشد اما در ایران متاسفانه این گونه نیست و ایجاد تغییر را در تمرینات ورزشی، تغذیه و حتی سبک زندگی دانست و ارتقا کیفیت زندگی و خوب کردن حال مردم را خصوصاً در ایام کرونا از وظایف اساسی ورزشکاران دانست.

ایشان درخصوص وضعیت بد دیابت در ایران سخن گفت اینگونه که ۱۱ درصد مردم ایران که تقریبا ۸ تا ۱۰ میلیون نفر می باشند دیابت داشته و متاسفانه هزینه ها فقط به سمت درمان رفته است تا پیشگیری.
در ادامه از انواع دیابت و درمان آن سخن گفت که کنترل و درمان دیایت نوع ۲ فقط با ورزش امکان پذیر است.زیرا ۸۰درصد از دلایل شیوع دیابت ۲ افزایش وزن می باشد.


اسکندری، داشتن برنامه مستمر ورزشی  و نداشتن شروع و پایان نقطه ای را برای کنترل دیابت ضروری دانست.زیرا شوک دادن به بدن و ترشح هورمون های استرسی را عامل سرطان های مختلف دانست.
ایشان علت فوت ۸۰درصد از بیماران کرونایی بدون بیماری زمینه ای، چاقی دانست.زیرا سیستم ایمنی ضعیفی دارند.


در پایان نیز درخصوص نحوه تمرین، زمان تمرین مناسب، نحوه تغذیه و...ویژه افراد دیابتی توصیه های لازم را بیان داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.